Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Kinowe emocje w domu? To możliwe! Zobacz, jak urządzić własną minisalę kinową!

Oglądanie ulubionych filmów, śledzenie emocjonujących programów lub rozrywek sportowych to wyjątkowy sposób na relaks. To także okazja, by spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, skupiając się na czymś przyjemnym. Aby wygodnie oddać się rozrywce, dobrze zadbać o urządzenie pokoju tak, by stał się domowym centrum rozrywki. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Salon własną minisalą kinową – o co zadbać?

Jeśli chcemy zmienić nasz salon w prawdziwą minisalę kinową, dobrze zadbać o kilka rozwiązań, które pomogą stworzyć nastrój sprzyjający relaksowi. Niekoniecznie musimy przeprowadzać od razu szeroko zakrojony remont – czasami wystarczą detale, które wprowadzają widoczną różnicę.

O jakie zmiany zadbać w salonie, który ma stać się domowym centrum rozrywki?

  • Wygodne miejsca do oglądania telewizji – niby oczywistość, ale warto temat dokładnie przemyśleć. Dobrze zaplanować także miejsca dla gości – często we wspólnym seansie będzie uczestniczyło więcej osób, które nie zmieszczą się na kanapie. Dlatego dobrze sprawdzą się inne rozwiązania, jak wygodne pufy lub miękkie poduchy. Takie meble i akcesoria łatwo przechowywać i wyjmować wtedy, gdy na film zgromadzi się w salonie więcej osób.
  • Stolik pomocniczy – zazwyczaj w salonie mamy duży stół, przy którym spożywamy posiłki i prowadzimy długie rozmowy. W kontekście oglądania filmów lub relacji sportowych takie rozwiązanie nie będzie wygodne. Znacznie lepiej sprawdzi się stolik pomocniczy, na którym uczestnicy spotkania będą mogli położyć kubek z napojem lub na którym umieścimy talerz z przekąskami. W przypadku większych spotkań w sporych metrażowo pomieszczeniach możemy pomyśleć o więcej niż jednym takim stoliku.
  • Odpowiednie oświetlenie – filmy lepiej oglądać przy lekkim zaciemnieniu. Dlatego dobrze zadbać o światło punktowe – oświetlenie ścienne, które nie będzie odbijało się w ekranie telewizora, ale które pomoże stworzyć odpowiedni nastrój.

To niewielkie zmiany i stosunkowo niedrogie inwestycje, dzięki którym pokój rozrywki stanie się bardziej komfortowy w użytkowaniu. Czas przyjrzeć się najważniejszemu elementowi – w jaki sprzęt wyposażyć salon, jeśli chcemy stworzyć własną minisalę kinową w domu?

Minisala kinowa w domu – na jaki sprzęt postawić?

Wybierając sprzęt RTV do salonu, dobrze stawiać na uznane marki i tak kompletować poszczególne elementy wyposażenia, by wszystkie one ze sobą harmonijnie współgrały.

Co przyda się w domowym kinie?

  • Wysokiej klasy telewizor – trudno wyobrazić sobie bez niego salon. Większa przekątna ekranu pozwoli bardziej komfortowo oglądać filmy nawet ze sporej odległości. Dlatego jeśli przez ostatnie lata zwlekaliśmy z wymianą telewizora – nastał ku temu dobry moment. Technologia 4k stała się już powszechna – co przełożyło się na spadek cen sprzętów mogących się nią poszczycić. Za ten sam budżet możemy kupić większy telewizor niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli mamy większy budżet, warto zastanowić się nad telewizorem 8k.
  • Zestaw kina domowego – możemy zdecydować się na gotowe zestawienie poszczególnych elementów, jak również skompletować cały zestaw audio samodzielnie. Pierwsze rozwiązanie jest odpowiednie dla osób, które nie chcą zagłębiać się zbyt mocno w specyfikację poszczególnych elementów ani sprawdzać ich kompatybilności. Ważne, żeby kupując zestaw kina domowego, odpowiednio zaplanować jego rozmieszczenie w przestrzeni.
  • Soundbar z subwooferem – to rozwiązanie bardziej minimalistyczne, dla osób, które nie mają miejsca na pełnowymiarowy zestaw kina domowego. Taki głośnik pozwoli zadbać o wysoką jakość dźwięku i cieszenie się wyjątkowymi doznaniami w tym zakresie w trakcie oglądania filmu.
  • Odtwarzacz Blu-ray lub konsola – tutaj, w zależności od potrzeb, warto wybrać sprzęt, który będzie rozszerzeniem domowego centrum rozrywki. Miłośnicy kina, ale niekoniecznie fani gier – mogą sięgnąć po pierwszy sprzęt. Zapaleni gracze skupią się na wyborze konsoli. To dobry moment, by wymienić stary model na PlayStation 5 lub Xbox Series X.

Nie musimy oczywiście kupować sprzętów do domowej minisali kinowej jednocześnie – dobrze zakup rozłożyć w czasie, dostosowując stopniowo przestrzeń, tak by stworzyć przyjemne otoczenie do oddawania się relaksowi.

Telewizory i sprzęt RTV w MediaMarkt to ciągle aktualizowany wybór sprzętów, które idealnie wpiszą się w koncepcję domowego centrum rozrywki. Dobrze realistycznie ocenić swoje najpilniejsze potrzeby i zainwestować w te urządzenia, które najszybciej nadają się do wymiany. Nowy, dobrej jakości telewizor lub soundbar z subwooferem przyniosą od razu zauważalną zmianę!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx