Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Jak i gdzie wykonać test szybkości Internetu?

Prędkość łącza jest niezwykle istotnym parametrem, od którego zależy wydajność Internetu oraz poziom zadowolenia użytkownika. Aby zapewnić sobie niezawodne połączenie, należy wybrać zaufanego dostawcę, a do tego wykonać test Internetu. INEA to firma, która bardzo dobrze wypada we wszelkich testach łącza. Gdzie jednak można przeprowadzić „sprawdzian” Internetu oraz jak to zrobić?

Test szybkości Internetu

W sieci dostępnych jest wiele stron oraz programów umożliwiających sprawdzenie prędkości połączenia internetowego. Najczęściej testują one prędkość pobierania danych z sieci oraz prędkość ich wysyłania. Są to podstawowe parametry, które określają, jak szybkie może być dane połączenie internetowe. Prędkość pobierania informuje, jak szybko otworzy się dana strona internetowa, załaduje film lub pobierze plik z danymi, natomiast od prędkości wysyłania zależy, ile czasu zajmie przekazanie pliku do docelowego miejsca w sieci, np. wysłanie filmu wideo na platformę YouTube.

Test szybkości Internetu często mówi nam także, jaki jest jego ping. Jednostka ta mierzy opóźnienia połączenia internetowego. To szczególnie ważny wskaźnik podczas grania w gry online, gdzie poprawny ping powinien wynosić około 10 ms. Im wyższy ping, tym gra bardziej się zacina, postacie potrafią stać w miejscu mimo wydawania komend za pomocą myszy lub klawiatury. Innymi słowy – wysoki ping jest częstym powodem frustracji wśród graczy, a jego zmniejszenie staje się kwestią priorytetową.

Gdzie i jak przeprowadzić test Internetu?

Test Internetu INEA, Vectra, Netia, a także innych dostawców, można przeprowadzić za pomocą strony Speedtest.pl. W corocznym rankingu portalu niezmiennie miano najszybszego Internetu domowego w Polsce zyskuje dostawca INEA. Oferowany przez operatora światłowód symetryczny osiąga prędkość nawet wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s, jest bezpieczny i bardzo stabilny. Test Internetu można znaleźć również na stronie operatora INEA. Wystarczy jedno kliknięcie i badanie łącza przeprowadza się samo. Nie trzeba wykonywać skomplikowanych analiz na własną rękę. Test łącza wskaże nam jasno, czy wybrana przez nas oferta osiąga właśnie takie parametry, jakie zostały zapisane w umowie.

Dlaczego światłowód jest polecany jako najbardziej stabilny rodzaj połączenia internetowego?

Jaki typ łącza jest rekomendowany jako najszybszy i niezawodny? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to światłowód. Technologia wykorzystana do dostarczania Internetu światłowodowego to gwarancja niezawodnego, szybkiego i stabilnego łącza. Użycie FTTH umożliwia bezpośrednie połączenie dostawcy Internetu z użytkownikiem. Dzięki temu łącze pozbawione jest zakłóceń i wysokiego pingu, tak jak ma to często miejsce w przypadku zwykłych połączeń internetowych oferowanych przez innych usługodawców.

Ponadto światłowód pozwala na jednoczesne korzystanie z połączenia na kilku urządzeniach naraz bez utraty szybkości. Wykorzystanie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest łącze symetryczne, pozwala na utrzymanie jednakowej prędkości Internetu zarówno podczas pobierania danych, jak i przy ich wysyłaniu

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx