Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Gdzie znaleźć dobre kamizelki asekuracyjne?

Sezon na różnego rodzaju aktywność outdoorową zbliża się wielkimi krokami. Sporty wodne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Aby wszystko odbywało się w bezpiecznych warunkach, każdy zawodnik bądź amator powinien być wyposażony w kamizelki asekuracyjne. Jakie są godne uwagi? Gdzie je kupić?

Czego potrzebujesz: kamizelki asekuracyjnej czy ratunkowej?

Usystematyzujmy najpierw podstawowe zagadnienie: kamizelki asekuracyjne to nie to samo co kamizelki ratunkowe! I nie mogą być stosowane zamiennie. Dlaczego? Otóż kamizelki asekuracyjne projektowane są z myślą o osobach potrafiących pływać. Ich wyporność pozwala na skuteczne wspomaganie użytkownika w utrzymaniu się na powierzchni wody, jednak nie sprawdzą się w sytuacjach, kiedy osoba wpadająca do wody nie potrafi pływać, wpada w panikę przy takowym upadku bądź w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach pogodowych. W takich przypadkach należy zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową. Spełnia ona bardzo surowe normy i jest poddawana rygorystycznym testom, aby każdy miał pewność, że jest w 100% niezawodna.

Kamizelki asekuracyjne – najlepsi producenci

Poniżej znajduje się krótkie zestawienie producentów, którzy w mojej subiektywnej opinii wytwarzają najlepsze dostępne na rynku kamizelki asekuracyjne.

  • Aquarius – firma działająca nieprzerwanie od 1983, znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Specjalizuje się w produkcji kajaków polietylenowych i wszystkich innych akcesoriów przydatnych przy tej dziedzinie sportu wodnego: od etui wodoszczelnych, po kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Sprzęt od Aquariusa cieszy się ogromną popularnością wśród wypożyczalni sprzętów wodnych – mogę się założyć, że niemal każdy, kto brał udział w spływie kajakowym, korzystał z produktów z logiem tej marki. Kamizelki asekuracyjne Aquarius są niezaprzeczalnie wysokiej jakości, a przy tym nie kosztują naprawdę dużo. Gorąco polecam tę markę.
  • Rebel – owoc współpracy powyższego Aquariusa z Johanem Wirsen’em. Ten, kto interesuje się nieco tematyką sportów wodnych (w szczególności kajakami), z pewnością kojarzy to nazwisko. Johan to wizjoner, projektant o niebanalnym podejściu do swojej pracy. Kamizelki asekuracyjne od Rebela są już zdecydowanie produktami wysokopółkowymi.
  • Feel Free – producent szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych, choć ostatnio z powodzeniem wkroczył także na Polski rynek. Co charakteryzuje kamizelki asekuracyjne od Feel Free? Wysoka jakość wykonania, sportowy krój oraz praktyczne zapięcie (na zamek oraz na klamrę), które pozwala na maksymalne dopasowanie kamizelki do wymiarów każdego użytkownika.
  • Peak UK – brytyjska marka szczycąca się współpracą z najlepszymi sportowcami świata: olimpijczykami oraz wielokrotnymi mistrzami. Zasięgając ich opinii stale ulepsza swoją ofertę. Moją uwagę szczególnie zwróciła kamizelka asekuracyjna dla dzieci, która wyróżnia się uroczym, nietuzinkowym designem.
  • Hiko – czeska marka stworzona przez pasjonatów sportów wodnych. Zajmuje się wyrobem nie tylko kamizelek asekuracyjnych, ale także butów czy skarpet neoprenowych. Koszt kamizelki asekuracyjnej od Hiko to kwota rzędu 700-800 złotych. Drogo? Tanio? Myślę, że bezpieczeństwa i ochrony życia nie powinno się przeliczać na złotówki.

Największy wybór kamizelek asekuracyjnych

…zdecydowanie oferuje sklep internetowy gokajak.com. Znajdziesz tam nie tylko kamizelki asekuracyjne wszystkich opisanych wyżej producentów, ale także jasny i czytelny układ stron, wyczerpujący opis każdego produktu, a w przypadku kapoków przejrzyste tabele rozmiarów, które niesamowicie ułatwiają dobór odpowiedniego rozmiaru. To co – chyba czas na zakupy, nieprawdaż?

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx