Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 czerwca 2023

Jak ozdobić stół ze słodyczami?

Pyszne ciastka, apetyczne torty i inne słodkości to nieodłączny element niemal każdego przyjęcia. Warto jednak pamiętać, że poza walorami smakowymi, na efekt duży wpływ będzie miał również wygląd deserów. Dlatego organizując imprezę, warto zaopatrzyć się w gadżety takie jak dekoracje muffinek, kolorowe posypki czy toppery, czyli zabawne papierowe girlandy umieszczane na szczycie ciasta za pomocą wykałaczek. Ozdoby tematycznie nawiązujące do celebrowanej okazji to nie tylko miły akcent, ale i stylowa dekoracja, dzięki której słodki stół prezentował się będzie nadzwyczaj kusząco.

Stylowe dekoracje i zabawne chorągiewki

Wiele osób kojarzy desery przede wszystkim z dziecięcymi balami, należy jednak pamiętać, że urocze muffinki, czekoladowe pralinki i inne słodycze nie są jedynie domeną zabaw organizowanych dla najmłodszych. Apetyczne, a zarazem stylowo zaaranżowane stoły ze słodkościami to nieodłączny element wydarzeń takich jak przyjęcia weselne i urodzinowe lub oficjalne spotkania biurowe. Z pomocą uroczych akcesoriów takich jak dekoracje muffinek aranżacje zyskają niepowtarzalnego charakteru. Te popularne babeczki nadzwyczaj często goszczą na wszelkiego rodzaju imprezach. Ich sukces tkwi zarówno w przyjemnym smaku, jak i łatwości przygotowania i estetycznej prezencji. Są również niezwykle uniwersalne, dzięki czemu doskonale wpasują się zarówno w klimat skromnego przyjęcia, jak i wystawnej ceremonii. Coraz częściej można również zauważyć, że wiele osób decyduje się na rezygnację z klasycznych tortów na rzecz złożonych z babeczek artystycznie wyglądających piramid. By całość prezentowała się jeszcze bardziej efektownie, warto szukać dekoracji muffinek nawiązujących barwą czy stylem do tematu przewodniego imprezy.

Efektowne napisy i subtelne detale

W zależności od charakteru przyjęcia postawić można na eleganckie dekoracje w subtelnych barwach lub urocze, dowcipne elementy, które doskonale wpasują się w ciepły klimat ceremonii. Stylowe ozdoby w zabawnych kształtach (na przykład flamingów czy jednorożców) mocowane za pomocą wykałaczki doskonale wyglądają umieszczone na czubku ciasteczek, lodowych deserów czy babeczek. W przypadku tych ostatnich warto zadbać również o nieodłączne dekoracje muffinek, czyli papilotki. Papierowe osłonki służą przede wszystkim zachowaniu higieny, jednak ich wygląd może uświetnić aranżację słodkiego stołu. Przygotowując ciasta, warto z kolei sięgnąć po efektowne toppery w kształcie bannerów. Stylowe napisy życzące szczęścia młodej parze uświetnią wygląd tortu weselnego, jednak równie uroczym akcentem będą chorągiewki nawiązujące do urodzin czy rocznic. Do dekoracji muffinek użyć można z kolei skromniejszych topperów, na przykład niewielkich napisów o stylowych czcionkach i efektownym kolorze.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx