Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Kopia zapasowa w firmie – zabezpiecz swoje pliki przed najczarniejszym scenariuszem

Dane w firmie mogą w każdym momencie stać się obiektem ataku hakerskiego. Ich utratę mogą spowodować także awarie czy różnego rodzaju błędy. Aby ochronić się przed wpływem tego typu zdarzeń, warto regularnie wykonywać kopie zapasowe.

Backup danych dla firm – dlaczego jest tak ważny?

Aktualnie niemal każde przedsiębiorstwo musi przechowywać pewnego rodzaju informacje o klientach czy pracownikach – bez względu na typ prowadzonej działalności. W niektórych branżach znaczenie danych jest jeszcze większe; w wielu przypadkach stanowią one podstawę oferowanych usług. Gdy dojdzie do awarii, ataku hakerskiego, kradzieży czy innego naruszenia bezpieczeństwa, skutki mogą być bardzo znaczące – zarówno pod względem sytuacji finansowej firmy, jak i jej reputacji. Często zdarza się, że dane w takich sytuacjach są niemożliwe do odzyskania. Istnieje jednak prosty i skuteczny sposób, by zapewnić sprawne działanie firmy nawet po ataku lub awarii – jest nim backup danych dla firm.

Czym jest zasada „3–2–1”?

Wykonanie kopii zapasowej w ramach firmowej infrastruktury to często za mało, by zagwarantować odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Niezbędne będzie skorzystanie z zewnętrznych zasobów. Kopia zapasowa wykonana z pomocą innego podmiotu będzie odporna na zagrożenia, które mogą bezpośrednio dotyczyć danej firmy. W efekcie tego typu rozwiązania pozwalają łatwo spełnić założenia tak zwanej reguły „3–2–1”:

  • trzy różne kopie zapasowe,
  • dwa różne nośniki przechowujące backupy,
  • jedna kopia zapasowa w innej lokalizacji niż siedziba firmy.

Trzymając się tych prostych reguł, można zwiększyć poziom ochrony danych. Dzięki temu poufne informacje nie trafią w niepowołane ręce i nie przepadną w razie awarii czy różnych zdarzeń losowych.

Backup w chmurze – szansa na ograniczenie kosztów związanych z infrastrukturą

Samodzielne przygotowanie rozwiązań zapewniających wymagany standard bezpieczeństwa wiąże się ze sporymi wydatkami. Z tego względu warto zdecydować się na wsparcie zewnętrznych firm, które przechowują dane z użyciem dedykowanej infrastruktury. Backup w chmurze pozwoli zadbać zarówno o bezpieczeństwo, jak i wysoką dostępność niezbędnych informacji.

Zadbaj o skuteczny backup danych dla firm z INEA

Aby skorzystać z najwyższego standardu ochrony przy wykonywaniu kopii zapasowych, warto postawić na sprawdzone, zaufane firmy oferujące tego typu usługi. Wśród polskich firm sporym uznaniem cieszy się między innymi INEA – dostawca Internetu, który dysponuje również własnym Data Center.

Jak działa backup danych dla firm INEA? Pliki są przechowywane w bezpiecznej lokalizacji, która jest odporna na awarie i przerwy w dostępie do zasilania ze względu na redundancję najważniejszych elementów infrastruktury. Wszystkie dane są szyfrowane przed zapisaniem, a ich transfer odbywa się z wykorzystaniem protokołu SSL. Cały proces spełnia wymogi stawiane przez regulacje takie jak RODO, a dostęp do danych jest możliwy z każdego miejsca na świecie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx