Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Gdzie wyjechać na weekend, by poćwiczyć język angielski?

Trudności w porozumiewaniu się oraz blokada językowa, o której tak często się słyszy, to główne problemy, z którymi borykamy się w trakcie nauki języka obcego. Strach przed popełnieniem błędu oraz zwróceniem uwagi przez inną osobę skutecznie blokuje nas przed swobodnym komunikowaniem się. Niestety, aby porozumiewać się w języku obcym, trzeba przede wszystkim się porozumiewać! Istnieje kilka dobrych pomysłów, które sprawią, że nauka języka obcego, a szczególnie mówienie w obcym języku, będzie efektywniejsze. Jednym z nich jest z pewnością wyjazd do anglojęzycznego kraju!

Dlaczego warto wyjeżdżać i rozmawiać w obcym języku?

Przede wszystkim dlatego, że całkowicie zanurzamy się w języku obcym. Oczywiście zależy to też od tego, jak dalece korzystamy z nadarzającej się okazji. Przebywając w kraju, w którym głównym językiem jest angielski, powinniśmy całkowicie zrezygnować ze wspomagania się swoim rodzimym językiem oraz z pomocy osoby, która językiem obcym posługuje się lepiej niż my. Z każdą kolejną sytuacją, w której musimy samodzielnie sobie poradzić, jest nam łatwiej, a rozmowa w języku obcym przychodzi płynniej i naturalniej. Oprócz wyjazdu do kraju anglojęzycznego warto ćwiczyć swoje umiejętności językowe każdego dnia. Angielski w dużych miastach takich, jak Warszawa czy też angielski w Krakowie dostępny jest w wielu atrakcyjnych formach. Można uczyć się także angielskiego online.

Gdzie warto się wybrać, aby doskonalić język angielski?

W Europie możemy wybrać się w kilka miejsc, w których poćwiczyć możemy swój język angielski. Przede wszystkim jest to Wielka Brytania, a dokładniej Londyn. W Londynie zamówić możesz po angielsku kawę lub obiad i znaleźć nowych znajomych z różnych zakątków świata. Oprócz Londynu ciekawą alternatywą jest uniwersyteckie miasteczko Cambridge. Inne miejsca, które warto odwiedzić, to przykładowo Dublin, miasto pełne turystów oraz międzynarodowych studentów. Jeśli interesuje nas nieco mniej oczywiste miejsce do praktykowania kompetencji językowych, warto przemyśleć weekend na Malcie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx