Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Urządzamy salon w małym mieszkaniu – dlaczego warto postawić na narożnik z funkcją spania?

Aranżacja małej przestrzeni mieszkalnej wymaga odpowiedniego projektu oraz zastosowania takich materiałów, dzięki którym będziemy mogli stworzyć wnętrze funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Narożniki z funkcją spania sprawiają, że mamy gotowy wypoczynek zarówno w ciągu dnia, jak również wieczorem, w nocy. Kupując tego typu wyposażenie, musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Narożniki z funkcją spania – gdzie warto je kupić?

Salon to zdecydowanie miejsce reprezentacyjne, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu, rozmawiamy, bawimy się z dziećmi, spotykamy się ze znajomymi, organizujemy różnego rodzaju przyjęcia. Nic w tym dziwnego, że zależy nam na kupnie jak najlepszego wyposażenia.

Narożniki z funkcją spania, jeżeli są prawidłowo wybrane, potrafią znacząco zwiększyć komfort mieszkania. Można je kupić w dobrej jakości salonach meblowych, w sklepach internetowych, na portalach aukcyjnych, bezpośrednio od firm, które zajmują się produkcją mebli.

Na co uważać kupując narożniki z funkcją spania?

Jeżeli aranżujemy małą przestrzeń, podstawowym kryterium wyboru będą wymiary narożnika z funkcją spania. Wypoczynek z jednej strony musi mieć taki wymiar, który zapewni komfort siedzenia i snu, z drugiej zaś nie utrudniać komunikacji w salonie. Kompaktowe rozmiary to klucz do sukcesu.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Warto pamiętać o takich aspektach, jak jakość mechanizmu składania/rozkładania, stabilności, jakości obicia, łatwości utrzymania w czystości.

Dlaczego warto mieć narożniki z funkcją spania?

Przede wszystkim tego rodzaju narożniki są niezwykle funkcjonalne i zwiększają potencjał aranżacyjny pomieszczenia. Dobrze dobrany narożnik w ciągu dnia zapewni komfort siedzenia, odpoczynku, pracy, oglądania telewizji. Umożliwi nam również krótką drzemkę, ta zaś w ciągu dnia jest często na wagę złota.

Niewątpliwie ogromnym plusem, który wynika z faktu posiadania narożnika z funkcją spania jest to, że po rozłożeniu otrzymujemy dodatkową przestrzeń, dzięki której nasi goście będą mogli odpoczywać. Jest to istotne, gdy często zapraszamy do siebie rodzinę lub bliższych znajomych, a nie mamy osobnego pokoju, aby gości położyć spać.

Narożnik z funkcją spania przyda się również w sytuacji, gdy chcemy dłużej oglądać telewizję, czekamy na emocjonujące wydarzenia sportowe, które są transmitowane nocą. Dzięki narożnikowi tego rodzaju, możemy cieszyć się wypoczynkiem i jednocześnie nie przeszkadzać pozostałym domownikom.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx