Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Wygoda w sypialni – jak ją sobie zapewnić?

Sypialnia ma być przede wszystkim komfortowa, gdyż jest to pomieszczenie, którego zadaniem jest zapewnienie szybkiej regeneracji ciała oraz umysłu. Dzięki odpowiedniemu projektowi oraz oczywiście zastosowaniu dobrej jakości wyposażenia, stworzymy przestrzeń nie tylko funkcjonalną, ale również bezpieczną. Komfort zapewnia oświetlenie, łóżko, prześcieradła z gumką, materac, dobrze dobrana temperatura.

Dlaczego warto postawić na prześcieradła z gumką?

Przede wszystkim, jeżeli decydujemy się na to, aby kupić odpowiedniej jakości łóżko, chcemy, aby było nie tylko wygodne, ale również estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dużo czasu spędzamy nad tym, aby wybrać dobry materac, poduszki i pościel. Nie możemy również pominąć prześcieradła, które pełni znaczącą rolę. Warto postawić na dobrej jakości prześcieradła z gumką.

Dobrej jakości prześcieradło z gumką, ma przede wszystkim taką zaletę, że raz nałożone, nie będzie się ściągać – zwłaszcza w trakcie snu, przesuwania się na łóżku, zmiany pozycji. Ściąganie się prześcieradła w trakcie snu, na pewno potrafi denerwować i sprawiać, że sen będzie płytszy. Dodatkowo prześcieradło, które się nie ściąga, nie jest pomarszczone i mało estetyczne.

Kolejna kwestia dotyczy również estetyki. Otoczony prześcieradłem materac sprawia, że łóżko prezentuje się wyśmienicie.

Nie tylko prześcieradła na gumkę. Co jeszcze wpływa na komfort w sypialni?

Jeżeli chcemy, aby nasza sypialnia była komfortowa, zdecydowanie nie powinniśmy jej aranżować pod wpływem emocji, jak również z wykorzystaniem kiepskiej jakości wyposażenia. Brak pośpiechu to możliwość na podjęcie po prostu przemyślanych decyzji, uniknięcia pułapek aranżacyjnych, zastosowania rozwiązań, które negatywnie wpłyną na przykład na rozstaw mebli lub zagracą pomieszczenie. Co jeszcze pływa na komfort? Możemy wymienić:

– sprawną wentylację,
– montaż klimatyzacji,
– dobrze dobrane oświetlenie,
– zastosowanie oświetlenia centralnego, rozproszonego, bocznego,
– kupno dobrej jakości mebli,
– utrzymanie odpowiedniej temperatury,
– wygodne łóżko z materacem,
– brak zbyt dużej ilości wyposażenia.

Trzeba pamiętać, że sypialnia przede wszystkim ma wyciszać. Dobrą praktyką jest unikanie mocnej kolorystyki, mogących męczyć oczy dekoracji, zbyt mocnego oświetlenia. Zamiast tego można zaaranżować sypialnię w stylu klasycznym, boho, skandynawskim, postawić na produkty ekologiczne.

Mając do dyspozycji dobrze zaprojektowaną sypialnię, na pewno zwiększy się komfort naszego odpoczynku, odpocznie nasze ciało, mięśnie, ale również umysł.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx