Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Odkryj na nowo Zakopane – noclegi i apartamenty w górach nie tylko zimą!

Zakopane słusznie nazywane jest zimową stolicą Polski. W mieście tym znaleźć można wszystko, co potrzebne do szczęścia fanom białego szaleństwa: liczne trasy zjazdowe, wypożyczalnie sprzętu i komfortowe noclegi. Zakopane jest jednak bardzo atrakcyjnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Sprawdź, co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w tym pięknym mieście, i dlaczego apartamenty w górach to strzał w dziesiątkę!

Największym atutem noclegów w Zakopanem jest oczywiście jego położenie w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Z jednej strony zapewnia to doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, z drugiej – jest gwarancją udanego wypoczynku o każdej innej porze roku. Na noclegi w górach w Zakopanem powinny się zdecydować głównie osoby, którym zależy na dobrym poznaniu przyrody polskich Tatr. W administracyjnych granicach miasta znajduje się bowiem znaczny obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zakopane – noclegi niezbędne do tego, by wypocząć po górskim spacerze

Decydując się na konkretne apartamenty Zakopane, warto zastanowić się, jaki jest główny cel naszego pobytu w tym mieście. Jeśli zależy nam na tym, aby jak najlepiej poznać okoliczne góry, warto wybrać noclegi nieco dalej od centrum, które jednak będą wygodną bazą wypadową na okoliczne szlaki. Jako przykład można tu podać apartamenty Kościelisko Residence – znajdują się one nieopodal punktu wejściowego do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który przynajmniej raz w życiu zobaczyć powinien każdy Polak.

Szlaki turystyczne prowadzące po Tatrzańskim Parku Narodowym liczą ponad 240 km, więc potrzeba co najmniej kilku dni, by zapoznać się ze wszystkim, co oferuje to wyjątkowe miejsce. Najwyższa polska góra, czyli Rysy o wysokości 2499 m n.p.m., Morskie Oko, Wielki Staw Polski, Wielka Siklawa i Wodogrzmoty Mickiewicza, wiele chronionych gatunków roślin oraz zwierząt, Jaskinia Mroźna, Raptawicka, Obłazkowa, Mylna, Jaskinia Dziura oraz Smocza Jama – to tylko kilka punktów obowiązkowych na mapie turysty mającego apartament w Zakopanem i zwiedzającego Tatrzański Park Narodowy.

Noclegi Zakopane – bon turystyczny na urlop z dziećmi

Wynajmując apartamenty w Zakopanem, należy pamiętać, że w wielu z nich honorowany jest bon turystyczny, dzięki któremu można znacznie obniżyć koszty wypoczynku w stolicy polskich Tatr. Oczywiście i bez niego uda się jednak znaleźć relatywnie tanie noclegi Zakopane – i to w takiej lokalizacji, która pozwoli skorzystać ze wszystkich atrakcji przeznaczonych właśnie dla najmłodszych. Przykładem mogą tu być apartamenty Centrum Zakopane, skąd blisko będzie m.in. do wyjątkowego Muzeum Misiów (można tam zapoznać się z historią pluszowych misiów, obejrzeć unikalne kolekcje pluszaków oraz wystawę z ruchomymi, tańczącymi maskotkami) albo Be Happy Muzeum, gdzie na tle wyjątkowych, bajkowych scenek można sobie zrobić mnóstwo selfie.

Właściwie z każdego apartamentu Zakopane centrum niedaleko będzie także do innych miejsc wartych zobaczenia całą rodziną. Ciekawym i przy okazji… smacznym miejscem jest Muzeum Oscypka. Można tam się dowiedzieć, skąd pochodzi ten pyszny ser, przyjrzeć się jego produkcji, a nawet spróbować swoich sił w jego wytwarzaniu. Jeśli masz wynajęte mieszkanie w Zakopanem, warto odwiedzić Galerię Władysława Hasiora – tamtejszego artysty i rzeźbiarza, który w swoich pracach wykorzystuje najczęściej… rupiecie, łącząc je w konstrukcje mające być metaforą otaczającego nas świata. Z kolei w Miejskiej Galerii Sztuki na Krupówkach znaleźć można bogaty zbiór prac wielu artystów związanych z regionem, m.in. Henryka Burzca, Marty Gąsienicy-Szostak i Stanisława Rodzińskiego.

Apartamenty Zakopane na wynajem – zobacz najważniejsze zabytki miasta!

Apartamenty w centrum Zakopanego mają jeszcze jedną zaletę – w wielu przypadkach zlokalizowane są niedaleko najważniejszych zabytków miasta, a tych przecież jest całkiem sporo. I tak np. decydując się na apartamenty Zakopane – wynajem w dzielnicy Jaszczurówka, koniecznie zobaczyć trzeba Kaplicę pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa. Zbudowana na początku XX wieku według projektu Stanisława Witkiewicza, jest jednym z książkowych przykładów stylu zakopiańskiego w architekturze. Wyróżnia ją również ołtarz przypominający góralską chatę.

Wybierając wynajem apartamentów Zakopane niedaleko Krupówek, warto wejść na chwilę do Dworca Tatrzańskiego, który – wbrew temu, co sugeruje nazwa – nigdy nie był dworcem. Jego budowę rozpoczęto w 1880 r. Był ośrodkiem kultury, biblioteką, kasynem, znajdowało się tam kilka pokoi hotelowych. Szybko stał się centrum życia towarzyskiego miasta – chętnie odwiedzali go m.in. Henryk Sienkiewicz oraz Ignacy Jan Paderewski. W 1900 r. drewniany budynek spłonął, ale dwa lata później został odbudowany, już w wersji murowanej.

Nie sposób wymienić wszystkich udogodnień dla turystów, jakie oferuje Zakopane: noclegi, apartamenty w górach i w centrum miasta, trasy piesze, piękna przyroda, wyborna kuchnia, muzea, perełki architektoniczne i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jest to miejsce godne polecenia także na wiosenny i letni odpoczynek. Apartamenty w Zakopanem czekają na Ciebie!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx