Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Jak prawidłowo dbać o brodę?

Aby nasza broda wyglądała dokładnie tak, jak chcemy, powinniśmy przede wszystkim o nią bardzo dobrze zadbać, dokładnie tak samo, jak dbamy o włosy, skórę, paznokcie, zęby. Najlepszym sposobem jest to, aby o brodę dbać w sposób po prostu regularny, aby proces pielęgnacji wszedł nam w nawyk. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy pracujemy w trudnych warunkach np. w serwisie samochodowym czy na budowie. O brodę  możemy dbać sami, w zaciszu własnej łazienki, ale również korzystać z pomocy profesjonalistów. Warto kupić różne akcesoria, jak szczotka do brody.

Dlaczego wyczesywanie brody ma sens?

Jedną z najważniejszych rzeczy, zwłaszcza w przypadku panów, którzy dysponują gęstym oraz bardzo długim zarostem jest to, aby brodę dokładnie wyczesywać. Tego rodzaju zabieg ma przede wszystkim duże znaczenie w przypadku, gdy chcemy utrzymać prawidłową kondycję włosów, usuwać te, które są słabe i wypadną, jak również w sytuacji, gdy z brody chcemy usunąć różne zabrudzenia, okruszki.

Warto posiadać dobre akcesoria, sprawdzi się szczotka do brody.

Jak wybrać szczotkę do brody?

Zdecydowanie szczotka musi być na tyle gęsta oraz posiadać takie włosie, które będzie skutecznie usuwać z brody wszystkie zabrudzenia, masować skórę, a jednocześnie nie będzie powodować problemów skórnych, podrażnienia skóry. Kluczowe jest także to, aby szczotka nie powodowała wyrywania włosów.

Na rynku jest wiele modeli, klasycznych drewnianych np. z rączką lub tak zwanych kartaczy do brody. Szczotka do brody to bardzo indywidualna sprawa, każdy powinien wybrać taką, która jest wygodna i dobrej jakości.

Co jeszcze warto robić, aby broda była piękna?

Jeżeli chcemy, aby nasza broda budziła podziw oraz szacunek, wyglądała naturalnie, warto codziennie o nią dbać, np. poprzez takie czynności, jak:

– regularne jej czyszczenie rano i wieczorem,
– korzystanie z usług barbera,
– przycinanie brody,
– mycie przy pomocy wody oraz specjalnych środków,
– nawilżanie olejkiem do brody,
– aplikowanie odżywek,
– unikanie kontaktu z substancjami, które mogą zaszkodzić brodzie.

W profesjonalnych sklepach lub salonach urody na pewno znajdziemy odpowiedniej jakości kosmetyki, dzięki którym będziemy mieli szansę, aby nasza broda uzyskała dokładnie taki wygląd, na którym nam najbardziej zależy. Musimy jej poświęcić odpowiednio dużo czasu, regularnie usuwać wszystkie zabrudzenia, przycinać, stosować odżywki.

Również na porost włosów, jakość brody ma ogólna kondycja naszego organizmu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx