Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

16 maja 2022

Magazyn w Katowicach – co warto wziąć pod uwagę?

Katowice, pomimo tego, że nie stanowią największego ośrodka magazynowego na Górnym Śląsku, mają wiele do zaoferowania. Województwo śląskie to jeden z największych ośrodków gospodarczych w Polsce, a także zajmujące drugie miejsce pod względem wysokości regionalnego PKB. Inwestycja w tym obszarze ma zatem z pewnością wysoki potencjał.

Dlaczego warto wynająć magazyn w Katowicach?

Warto podkreślić, że Katowice to bardzo popularny obszar pod względem inwestycji, który ma wiele do zaoferowania. Miasto Katowice posiada atrakcyjną lokalizację, jeśli chodzi o powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Przez województwo śląskie przebiegają dwie główne trasy autostrad (A1 i A4), a także wiele dróg ekspresowych i krajowych. Ze względu na połączenie z Gliwicami za pomocą Drogi Trasy Średnicowej, zapotrzebowanie na wynajem powierzchni w tym obszarze znacznie wzrosło. Miasto zajmuje jedno z czołowych miejsc, dzięki czemu wciąż przyciąga wielu inwestorów. Przestrzenie do wynajęcia znajdują się głównie w we wschodniej części miasta. Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem na terenie Katowic lub w okolicach, koniecznie sprawdź oferty dostępne na stronie https://warehousemarket.pl/magazyny-katowice. Starannie wyselekcjonowane obiekty posiadają rozbudowaną infrastrukturę niezbędną dla różnorodnych działalności, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni magazyn.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu magazynu?

Decydując się na wynajem magazynu, należy wziąć pod uwagę podstawowe parametry, dzięki którym wybór będzie jeszcze lepiej dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Każdy biznes wymaga nieco innego podejścia, a także warunków do rozwoju, dlatego warto wziąć to pod uwagę, już na etapie planowania wynajmu.

Lokalizacja magazynu

To jedna z najważniejszych kwestii, jaka nasuwa się na sam początek. Ze względu na dopasowanie logistyczne, magazyny powinny znajdować się w atrakcyjnych miejscach lokalizacyjnych. Bez wątpienia największym atutem jest bliskość lotniska, a także stacji kolejowej. Takie możliwości znacznie poszerzają opcje transportu. Dodatkowo ważne, aby zadbać o dobry dojazd komunikacją miejską, co pozwoli na bezproblemowe przemieszczanie się pracowników.

Dostępna infrastruktura

W zależności od tego, jaką działalność prowadzimy, niezbędne będzie zwrócenie uwagi na dostępną infrastrukturę w okolicach hali magazynowej. Z pewnością sprawdzi się odpowiednio zorganizowany parking dla samochodów osobowych, ale również dla TIRów. Warto też zwrócić uwagę na dostępność całodobowej ochrony, czy monitoringu, co znacznie wpływa na kwestie bezpieczeństwa.

0 0 votes
Article Rating
Materiał Partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x