Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Schodołaz – ułatwienie dla osób niepełnosprawnych

Na co dzień osoby niepełnosprawne zmagają się z licznymi utrudnieniami w korzystaniu z obiektów infrastruktury, schodów czy różnego rodzaju podestów, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i we własnym domu. To wywołuje niekiedy negatywne emocje, złość, frustrację oraz zrezygnowanie. Czy warto jednak tak szybko się poddawać w przełamywaniu barier architektonicznych?

Wiele firm stawia na innowacyjne rozwiązania, które pomagają niepełnosprawnym przezwyciężać codzienne trudności w przemieszczaniu się. Do sprzętów, które umożliwiają w prosty i bezpieczny sposób pokonanie stopni, należy schodołazy. Są one nieskomplikowane w obsłudze, a w dodatku zasilane akumulatorowo, w związku z czym opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi używać siły w przetransportowaniu jej.

Schodołaz – zastosowanie w przestrzeni publicznej

Życie osoby z niepełnosprawnością nie musi być nudne i składać się wyłącznie z ograniczeń. Niestety w wyniku barier architektonicznych korzystanie z wielu obiektów jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich utrudnione. Niekiedy zwykłe wyjście do sklepu, do lekarza czy załatwienie sprawy w urzędzie stanowi dla nich nie lada wyzwanie. Również wizyty w restauracjach, kinach, teatrach oraz innych miejscach związanych z kulturą mogą być dla niepełnosprawnych problemem, chociażby ze względu na brak windy. Dzięki urządzeniu, jakim jest schodołaz dla niepełnosprawnych, stopnie można pokonać w sposób szybki i sprawny, a przede wszystkim bezpieczny. Co więcej, ten sprzęt idealnie sprawdza się na spacerach, na przykład podczas wycieczki do parku. W ofercie firmy Horyzonty bez Granic są modele wyposażone w systemy gąsienicowe, przystosowane do poruszania się po krawędziach stopni, jak i tzw. kroczące. Zainteresowany takim urządzeniem (nowym lub używanym) może je nabyć na własność lub wynająć, wedle własnych preferencji oraz potrzeb w zakresie użytkowania.

Schodołazy – do wykorzystania w domu

Nie wszystkie budynki mieszkalne są przystosowane do korzystania z nich przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Co więc zrobić, żeby zagwarantować niepełnosprawnemu komfort przemieszczania się po swojej domowej przestrzeni? W przypadku, gdy jest ona wyposażona w stopnie, schodołaz zdecydowanie ułatwi ich codzienne pokonywanie. Niezależnie od typu schodów, również w przypadku stromych i z ostrymi krawędziami, zapewnia on bezpieczeństwo i komfort osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Warto też zaznaczyć, że te urządzenia można łatwo złożyć i przetransportować. Dzięki niewielkim rozmiarom taki sprzęt zmieści się w bagażniku samochodu, co jest szczególnie pomocne podczas odbywania różnego rodzaju bliższych i dalszych wycieczek. Przy jego wyborze najlepiej stawiać na wysoką jakość, którą oferuje między innymi firma Horyzonty bez Granic. Tylko najwyższa jakość jest bowiem gwarancją bezpieczeństwa.

Dzięki urządzeniu, jakim jest schodołaz dla niepełnosprawnych, codzienne funkcjonowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich może stać się łatwiejsze, wygodniejsze i pełne rozmaitych, wcześniej trudno dostępnych wrażeń, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx