Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Pisuar. Czy warto go montować w domu?

Dawniej pisuar kojarzył się wyłącznie z toaletami publicznymi. Obecnie takie rozwiązanie można spotkać także w prywatnych domach. Jest przez wielu chwalone, natomiast inni przecierają oczy ze zdziwienia. Zdania na jego temat są nadal podzielone. Czy pisuar w domu sprawdza się jako element łazienki? Czy warto go tam montować?

Czy warto mieć pisuar w łazience?

Trendy w remontowaniu i wyposażaniu łazienki wciąż się zmieniają. Obecnie montuje się bidet, a także pisuar w domu. Gdy mowa o tym pierwszym, jest on dla wielu zaakceptowania. Natomiast pisuary nie są dla niektórych atrakcyjnym elementem wnętrza. Dla wielu kojarzy się on ze szkołą, stacją benzynową czy restauracją. Jeżeli w Twoim domu są jednak mężczyźni, który chętnie by z niego korzystali i masz odpowiednio dużo miejsca w łazience, to warto zastanowić się nad zamontowaniem pisuaru w swoim domu. Elegancki i funkcjonalny pisuar można zamówić ze strony: https://www.ekspercilazienek.pl/pisuary.

Instalacja pisuaru nie musi od razu oznaczać ograniczenia miejsca w łazience. Ma on około 40 centymetrów szerokości i 30 centymetrów głębokości. Pisuar można zamontować na ścianie, jak i stelażu. To urządzenie zazwyczaj powinno znajdować się na wysokości około 65 centymetrów. Trzeba przyznać, że nie zajmuje ono dużo miejsca, zwłaszcza gdy ma się dużą łazienkę. Pisuar warto także zamontować w pomieszczeniu łazienkowym dla gości, gdyż da Ci to dużą oszczędność wody i Twojej pracy włożonej w sprzątanie. Sprawdzi się również, gdy urządzisz większe przyjęcie. To także idealne rozwiązanie w miejscu, gdzie mieszka więcej mężczyzn niż kobiet. W odwrotnej sytuacji, może być on zbędnym rozwiązaniem, z którego nikt nie korzysta. Dlatego warto przed zakupem dokładnie przeanalizować, czy ten produkt jest Ci potrzebny.

Jakie są rodzaje pisuarów? Ile kosztują?

Pisuar może być ceramiczny lub wykonany ze stali nierdzewnej. Wybierając go, trzeba dopasować jego styl do łazienki. W tradycyjnym wnętrzu lepiej sprawdzi się pisuar ceramiczny, zaś w tym bardziej nowoczesnym będzie korzystniej się prezentował model wykonany ze stali nierdzewnej. Na rynku znajdziesz tego typu urządzenia klasyczne, narożne lub asymetryczne. Urządzenia te posiadają różne typy sensorów spłukujących oraz powierzchni, dzięki którym łatwo utrzymać je w czystości. Zdarza się, że obecnie można spotkać pisuary z klapą. 

Te urządzenia sanitarne można podzielić na spłukiwane ręcznie, automatyczne lub działające całkowicie bez udziału wody. Jeżeli jesteś oszczędny, polecamy Ci to urządzenie z jednolitrowym pojemnikiem lub takie, które sprawia, że pisuar nie wymaga w ogóle spłukiwania. Ceny tych urządzeń sanitarnych wahają się od 200 do nawet 6000 złotych. Najkorzystniejszy cenowo jest pisuar spłukiwany ręcznie. Za nowoczesne modele trzeba najwięcej zapłacić. Jednak dobry jakościowo pisuar można kupić już za około 600 złotych. 

Pisuar – nowoczesne rozwiązanie do Twojej łazienki

Łazienki w domach są coraz większe i coraz lepiej wyposażone. Coraz więcej osób poszerza ilość urządzeń w tym pomieszczeniu, decydując się na pisuar. Na rynku znajdziesz wiele ich różnych rodzajów i designów. Jeżeli uważasz, że jest to rozwiązanie funkcjonalne dla Ciebie i Twoich domowników, koniecznie zdecyduj się na nie. Pisuar to rozwiązanie praktyczne, jednak nie każdy może i chce na nie sobie pozwolić. Trzeba przemyśleć swoją decyzję, zanim zdecyduje się na taki krok.

Tym bardziej polecamy Ci zamontowanie pisuaru w domu, jeżeli masz do tego odpowiednie warunki. Wierzymy, że będzie to w Twoim przypadku bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx