Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 marca 2023

Soczewki jednodniowe – czym się charakteryzują?

Man applying his contact lens

Chociaż soczewki jednodniowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, to z pewnością jest to dobra alternatywa, z której korzysta wiele osób. Soczewki te są wygodne w noszeniu i łatwe w zakładaniu. Dla osób zapracowanych, które mają mało czasu w swoim grafiku, ta alternatywa staje się coraz bardziej atrakcyjna. Dlaczego warto zdecydować się na soczewki jednodniowe?

Nie wymagają czyszczenia

Jednodniowe soczewki kontaktowe są czyszczone i dezynfekowane przed zapakowaniem i wysłaniem do Ciebie. Po włożeniu ich do oczu pozostają czyste i przejrzyste przez cały dzień. Po całym dniu po prostu się je wyrzuca. Oznacza to, że nigdy nie musisz się martwić, że zgubisz soczewkę, uszkodzisz ją lub wyschnie w nocy z powodu niedokładnego zanurzenia  w płynie do soczewek.

Jeśli zgubimy soczewkę miesięczną w pierwszym tygodniu jej noszenia, tracimy sporo pieniędzy. Nosząc soczewki jednodniowe zaoszczędzisz również pieniądze na płynach do czyszczenia i przechowywania soczewek przez noc.

Zawsze świeże i łatwe w założeniu

Jednodniowe soczewki kontaktowe są idealne dla osób, które chcą cieszyć się wyraźnym widzeniem bez kłopotliwego czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych. Są one wygodne, komfortowe i łatwe w użyciu. Niestety miesięczne soczewki nie są zbyt komfortowe w zakładaniu, gdy zbliża się ich termin ważności. W przypadku soczewek jednodniowych nie ma tego problemu. Są one zawsze sprężyste i elastyczne, a przez to łatwe w aplikacji na rogówkę naszego oka.

Komfortowe w noszeniu

Jednodniowe soczewki kontaktowe to najwygodniejszy sposób na cieszenie się wyraźnym widzeniem. Są one stworzone dla osób zapracowanych, które chcą codziennie wyrzucać soczewki i zaczynać dzień z nową parą. Ale jakie inne zalety mają jednodniowe soczewki kontaktowe? Chociaż soczewki jednodniowe są nieco droższe niż soczewki robione na zamówienie lub miesięczne, w dłuższej perspektywie pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie potrzebujesz specjalnych płynów ani narzędzi do czyszczenia.

Soczewki jednodniowe mają kilka zalet, takie jak wygoda, komfort i to, że nie trzeba się martwić o ich przechowywanie w pudełku przed wyrzuceniem. Jeśli chodzi o wady, to cena jest dość wysoka w porównaniu z innymi popularnymi typami soczewek. W wersji jednodniowej najczęściej występują soczewki kolorowe. Nic dziwnego, zakłada się je najczęściej na wyjątkowej okazje, dlatego kupowanie miesięcznych nie byłoby zbyt opłacalne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx