Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 czerwca 2023

Elektryk Austria – praca za granicą

Praca w Austrii to dzisiaj wybór wielu Polaków posiadających techniczne wykształcenie. Coraz chętniej wyjeżdżają do kraju, w którym pracodawcy w zamian za ich konkretne kompetencje oferują konkurencyjne warunki zatrudnienia. Doceniają nie tylko wysokie zarobki zaczynające się od 15 euro za godzinę, ale także legalne zatrudnienie z pełnym pakietem medyczno-socjalnym oraz sam kraj: jego infrastrukturę i przyrodę. Chcesz dowiedzieć się, jakie warunki musisz spełnić, by pracować jako elektryk w Austrii? Poznaj wymagania pracodawców i sprawdź, jak bezpiecznie szukać zatrudnienia za granicą.

Elektryk Austria – podstawowe wymagania pracodawców

Każdy elektryk zatrudniony w Austrii zajmuje się dokładnie tym samym, co robi na podobnym stanowisku w Polsce. Do jego obowiązków należą więc montaż, konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych. Jego kompetencje muszą obejmować zatem diagnostykę problemu i pozwalać na właściwe dobranie parametrów dla ich rozwiązania. Praca w Austrii wiąże się również z odpowiedzialnością za stan techniczny wielu maszyn zasilanych energią – zarówno nieskomplikowanych sprzętów o przeznaczeniu domowym, jak i dużych mechanizmów wykorzystywanych w zakładach przemysłowych.

Oferty pracy w Austrii dla elektryków są więc skierowane wyłącznie do osób, które posiadają stosowne kwalifikacje. Najlepsi pracodawcy austriaccy skrupulatnie zapoznają się z twoim wykształceniem, wymagając ukończenia szkoły branżowej, technikum lub studiów wyższych na pokrewnych kierunkach. Możesz spróbować zatrudnić się w niektórych firmach również po ukończeniu kursu, który organizuje centrum kształcenia ustawicznego lub centrum kształcenia zawodowego (masz jednak znacznie węższą specjalizację i mniejsze szanse na znalezienie pracy). Kandydat odpowiadający na oferty pracy w Austrii musi również mieć przyznane uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) i ukończony kurs BHP.

Austriaccy pracodawcy dużą uwagę zwracają również na doświadczenie w danym zawodzie. Okazuje się, że dla większości z nich samo wykształcenie jeszcze nie wystarczy – liczy się bowiem praktyka, której wciąż brakuje zarówno w szkołach branżowych, jak i na kursach. Zanim więc zaczniesz odpowiadać na oferty pracy w Austrii znalezione w sieci, spróbuj znaleźć staż czy praktyki w zawodzie w swoim mieście lub gdzieś w pobliżu. To dla ciebie szansa na rozwój w wyuczonym zawodzie – szkoląc się pod okiem doświadczonego praktyka, masz szansę zdobyć umiejętności, które pozwolą ci na zdobycie lepszych warunków zatrudnienia.

Oferty pracy w Austrii na stanowisko elektryka obejmują jeszcze standardowe wymagania, czyli:

  • komunikatywną znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną rozmowę z przełożonym i współpracownikami, by nie dochodziło do niepożądanych nieporozumień,
  • prawo jazdy kategorii B, by mieć gotowość do jeżdżenia z miejsca noclegu do punktu, w którym przyjdzie ci wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

Niektórzy pracodawcy oczekują również, że udostępnisz w tym celu prywatny samochód. Warto upewnić się, czy w przypadku wybranego ogłoszenia nie jest podobnie.

Elektryk Austria – gdzie przeglądać oferty pracy za granicą?

Nie da się ukryć, że oferty pracy w Austrii są obecnie dostępne w Internecie w ogromnej ilości. Tamtejsi pracodawcy wykazują duże zainteresowanie pracownikami, których mamy w Polsce. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każde ogłoszenie będzie dla ciebie dobre – nie liczy się bowiem tylko informacja o wysokości wypłaty, ale przede wszystkim klarowne warunki legalnej umowy. Skąd więc mieć pewność, że znaleziona oferta jest bezpieczna?

Jeśli szukasz pracy za granicą, skorzystaj ze wsparcia doświadczonych specjalistów. Współpracuj z agencją pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs, która od lat weryfikuje austriackich pracodawców, by na swojej stronie umieszczać wyłącznie sprawdzone oferty pracy w Austrii dla elektryków (i nie tylko). Pośrednicy pomogą ci w sposób kompleksowy: od poszukiwania pracy i rekrutacji, przez przeprowadzkę, po wsparcie w razie jakichkolwiek problemów na miejscu. Z nimi możesz czuć się bezpieczny.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx