Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Radca prawny dla korporacji i przedsiębiorstw – w czym może pomóc?

Doradztwo prawne dla firm różnego typu to bardzo obszerny temat. Takiego wsparcia może potrzebować każdy: korporacja, średniej wielkości przedsiębiorstwo i jednoosobowa działalność gospodarcza. Im więcej spraw, tym bardziej opłaca się zatrudnienie eksperta na stałe. Podpowiadamy, na co możesz liczyć w ramach współpracy. Kiedy skorzystać ze wsparcia radcy prawnego dla korporacji?

  1. Obsługa prawna – czym jest?
  2. Na czym polega współpraca prawnika z firmą?
  3. Prawnik dla korporacji i innych firm – kiedy skorzystać?
  4. Obsługa i doradztwo prawne – koszty

Radca prawny dla korporacji czy jednoosobowej działalności gospodarczej sprawdzi się nie tylko w sytuacjach spornych. To także wsparcie w codziennych czynnościach. Jakich? Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Obsługa prawna – czym jest?

Czym właściwie jest obsługa prawna? Zgodnie z definicją, polega ona na stałym świadczeniu usług prawnych dla konkretnego klienta. To zatem rodzaj współpracy, inny od sytuacji, gdy przedsiębiorca czy szef korporacji zwraca się do kancelarii prawnej jedynie, gdy zaistnieje konieczna potrzeba, w ramach jednorazowych zleceń. Zakres takiej współpracy jest dostosowywany do potrzeb klientów kancelarii i konkretnych podmiotów gospodarczych.

Na czym polega współpraca prawnika z firmą?

W czym pomoże wiedza, jaką dają studia prawnicze, oraz doświadczenie zawodowe radcy prawnego? Najczęściej jego wsparcie opiera się na świadczeniu poradnictwa prawnego. To także opiniowanie i przygotowywanie projektów umów oraz prowadzenie ewentualnych sporów sądowych. Ten zakres może być jednak bardzo szeroki i – co istotne – zmieniać się w czasie, wraz z pojawiającymi się potrzebami.

  • Wśród dokumentów korporacyjnych na szczególną uwagę zasługują umowy. W kancelariach oferujących poradnictwo dla korporacji i firm, znajdują się specjaliści ze szczególnym doświadczeniem w tym właśnie zakresie. Mogą nie tylko skonstruować formę kontraktu, ale także prowadzić w tym zakresie negocjacje.
  • Kolejnym ważnym punktem jest wsparcie w tematach prawa autorskiego. Dotyczy to przede wszystkim wydawnictw, agencji reklamowych, firm informatycznych, ale nie tylko.
  • Start upy i korporacje potrzebują niekiedy pomocy podczas przekształcania, przejmowania lub fuzji spółek. Radca prawny wie, jak zastosować w przypadku spółek prawa handlowego konkretne zasady. Wesprze także przy restrukturyzacji lub upadłości.
  • Prawnik dla firm ma kompetencje, by działać także w obszarach prawa pracy, windykacji, egzekucji, gospodarczego prawa karnego i tematach podatków.

Prawnik dla korporacji i innych firm – kiedy skorzystać?

Niektóre firmy z pomocy prawnej korzystają dopiero, gdy pojawi się taka konieczność. Taka decyzja wynika głównie z obaw o wysokie koszty stałej współpracy. Nie zawsze jednak to myślenie prawidłowe – często sumaryczny koszt pojedynczych zleceń okazuje się wyższy niż podjęcie współpracy. Większe firmy i korporacje najczęściej sięgają po obsługę prawną, gdyż z powodów ekonomicznych nie chcą zatrudniać własnego zespołu prawników.

Warto podkreślić, że stała współpraca i bieżąca kontrola firmowych poczynań może pozwolić uniknąć wielu problemów prawnych, a jeśli już pojawią się – zapobiec im na czas. Dzięki temu procesy przebiegają efektywniej i w sposób niezakłócony. Dodatkowo ingerencja radcy prawnego jest po prostu szybsza, gdy ma on podpisaną stałą umowę z korporacją.

Pomocy prawnej dla korporacji najlepiej szukać w Internecie, wpisując do wyszukiwarki odpowiednie hasło i lokalizację, na przykład Radca Prawny we Wrocławiu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx