Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2023

Wszystko co musisz wiedzieć o lajkach i followersach na Instagramie!

Instagram jest najpopularniejszym serwisem na świecie, na którym są publikowane zdjęcia czy krótkie filmy, które potrafią wywołać sporo zachwytów. Niestety nie każdemu dana jest popularność liczona w milionach obserwujących. Jednak już liczby followersów rzędu kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, są doskonałą grupą odbiorców nie tylko nas lajkującą, ale i umożliwiającą zarabianie.

Posty na Instagramie

Instagram, podobnie jak pozostałe media społecznościowe, bazuje na tym samym schemacie. Mamy swoją tablicę (walla), na której publikujemy zdjęcia czy video w formie postów. To one są najważniejszym elementem działań na Instagramie i przybierając różne formy. Może to być jedno zdjęcie, krótki filmik lub połączenie obu w karuzeli mogącej liczyć do 10 elementów. Materiały foto i video są uzupełnione o krótki opis oraz hashtagi, a tych umieszcza się od kilku do kilkunastu, choć są i tacy, dla których kilkadziesiąt nie stanowi problemu.

Publikowane treści są przeglądane i lajkowane przez innych użytkowników, w tym osoby już nas obserwujące – określane jako followersi. Na tych kwestiach opiera się podstawowe działanie platformy.

Lajki na Instagramie

Lajkowanie dokonuje się poprzez kliknięcie ikonki serduszka dotyczącej całego materiału lub konkretnego zdjęcia z karuzeli. Polubienia są podstawowym źródłem informacji o popularności danego postu i zainteresowaniu nim odbiorców. Przyspieszoną wersją polubienia treści jest dwukrotne stuknięcie w ekran smartfona na wyświetlanym zdjęciu. Oznaką naszego polubienia jest podświetlone serduszko przy materiale.

Polubienia są czymś, na co liczą Instagramowicze. To dla nich wysilają się, tworząc relacje ze swojego życia. Największą popularnością cieszą się ciekawe i oryginalne materiały, które mają szansę wpłynąć na wzrost obserwujących nasz profil.

Liczba polubień powoduje też istotny feedback dla algorytmu całego Instagrama, informując o popularności konkretnego postu, który będzie chętniej prezentowany kolejnym użytkownikom. I to już coś bardzo ważnego.

Kim są followersi na Instagramie?

Możemy publikować nawet i jeden post co godzinę, który w teorii powinien zachwycić świat i poruszyć tłumy. Nic z tego nie wyjdzie, a on sam popadnie szybko w zapomnienie, jeżeli nie będziemy mieli swoich followersów! To liczba osób obserwujących nasz profil jest kluczem i zarazem papierkiem lakmusowym, określającym popularność profilu.

Followersi na Instagramie to nic innego jak Instagramowicze, którzy nas obserwują i reagują na publikowane przez nas treści. Zdobywanie nowych obserwujących jest nieodłącznym elementem budowania popularności profilu. Im większa ona będzie, tym nasze posty dotrą do szerszego grona odbiorców, a my sami będziemy mogli nawet zacząć zarabiać na tej popularności. Do utrzymywania się z Instagrama, nie obejdzie się bez profilu liczącego przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy obserwujących.

Jak zdobyć lajki na Instagramie?

Polubienia naszych postów biorą się głównie z ich jakości i oryginalności prezentowanych treści. Starannie zaplanowane i przygotowane materiały są zazwyczaj lepiej odbierane, niż te wykonane w jedną chwilę. Oprócz zdjęcia warto zadbać o dobry content (opis) i przemyślane hashtagi. Godzina publikacji też może mieć znaczenie. Do tego dochodzą Instagramowe i światowe trendy, o których nie warto zapominać.

Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Jest wiele sposobów i działań, które mogą zwiększyć liczbę followersów. Najprostszym będzie oczywiście ich kupno, ale zagraniczne i obcobrzmiące konta, których aktywność jest znikoma lub zerowa, nie budują realnie wartości naszego profilu na Instagramie.

Zdecydowanie lepiej jest to robić naturalnie, czyli publikując interesujące i angażujące treści. Zaangażowana społeczność zachęci kolejnych użytkowników, tworząc efekt śnieżnej kuli. Rosnący zasięg postów sprawi, że będą one prezentowane coraz szerszemu gronu, a to zwiastuje szanse na kolejne polubienia i nowych obserwujących.

Dobrą radą będzie tutaj obserwacja innych popularnych profili na Instagramie, które swoją charakterystyką są zbliżone do naszych treści. Warto podpatrzeć co robią i jak robią, a następnie trochę się zainspirować, a trochę skopiować ich działania. Skoro u nich były skuteczne, to jest duża szansa, że i my na tym zyskamy.

Najważniejsze w budowaniu własnej społeczności na Instagramie są: cierpliwość, uważna obserwacja, kreatywność i rozwój krok po kroku.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx