Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Inteligentny odkurzacz Samsung – czy sprawdzi się w domu i mieszkaniu?

Sprzątanie to czynność znana każdemu z nas. Choć nie wszyscy mogą czerpać przyjemność z sobotnich porządków, nie ulega wątpliwości, że regularne dbanie o czystość w domu i mieszkaniu jest ważne dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. Niestety obowiązki zawodowe czy napięty grafik w ciągu tygodnia sprawiają, że czasami nie jesteśmy w stanie wygospodarować odpowiedniej ilości czasu na sprzątanie. Dla takich osób przydatnym i wygodnym rozwiązaniem może okazać się inteligentny odkurzacz. Czy zda egzamin zarówno w mieszkaniu, jak i domu? Dowiedz się więcej.

Inteligentny odkurzacz – sposób na czyste podłogi

Każdy, kto zajmuje się domowymi porządkami, przyzna, że odkurzanie to jedna z najmniej lubianych oraz pochłaniających znaczną część czasu czynności. Jednocześnie jest niezbędna, by móc cieszyć się czystym domem. Regularne odkurzanie jest również bardzo ważne w sytuacji, gdy my lub nasze dzieci zmagają się z alergią. Dywany, wykładziny czy obicia mebli to idealne miejsce do gromadzenia się kurzu, a co za tym idzie, roztoczy, które są częstym źródłem alergii. Również sierść zwierząt lub alergeny zewnętrzne mogą przedostawać się do naszych wnętrz i osiadać na podłogach. W takiej sytuacji częste, a nierzadko i codzienne odkurzanie jest istotne.

Aktualnie rynek sprzętów gospodarstwa domowego obfituje w szeroką ofertę urządzeń, które w jak największym stopniu mogą zmaksymalizować wydajność odkurzania i pomóc nam zaoszczędzić czas. Mimo to wiele z nich wymaga naszej bezpośredniej obsługi. Stąd coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się inteligentny odkurzacz. Co warto o nim wiedzieć?

Jak działa inteligentny robot sprzątający?

Inteligentny robot sprzątający to urządzenie, które jest znacznie mniejsze od tradycyjnego odkurzacza. Swoim wyglądem przypomina dysk, który w określony sposób przemieszcza się po podłodze. Jego działanie w teorii jest takie samo, jak klasycznych modeli, gdyż polega na pozbyciu się kurzu i śmieci z podłogi. Różnica polega na tym, że inteligentny robot sprzątający nie potrzebuje naszej pomocy przy sprzątaniu. Jest wyposażony w wysokiej jakości szczotki, które za pomocą określonych ruchów i prędkości pozbywają się zanieczyszczeń. Jednak skąd inteligentny robot sprzątający wie, jak się poruszać?

Inteligentny odkurzacz Samsung Jet Bot AI+ do domu i mieszkania

Sposób działania inteligentnego robota sprzątającego warto przedstawić, posługując się przykładem Samsung Jet Bot Al+. Został wyposażony w sensor LiDAR, który umożliwia optymalizację trasy urządzenia. Dzięki temu robot nie porusza się ciągle w tym samym miejscu. Dodatkowo posiada funkcję rozpoznawania obiektów, która stanowi praktyczne rozwiązanie. W ten sposób odkurzacz jest w stanie zlokalizować położenie mebli oraz innych mniejszych przedmiotów i przemieszczać się w bezpiecznej odległości. To sprawia, że nie musisz obawiać się, że Samsung Jet Bot Al+ utknie pod szafką.

Nie ulega wątpliwości, że inteligentny odkurzacz to przydatne rozwiązanie przy sprzątaniu mieszkania. Czy mimo to zda egzamin w domu, w którym znajduje się o wiele więcej miejsc do posprzątania? Samsung Jet Bot Al+ to urządzenie o bardzo dużej mocy i wydajności – swoją siłę ssącą dostosowuje do rodzaju podłoża. Posiada także stację czyszczącą, za pomocą której opróżnia pojemnik na kurz i jest gotowy do dalszego sprzątania.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx