Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Ile kosztuje złoto w lombardzie?

Lombard to idealne miejsce na zakup lub sprzedaż złota. Właśnie cenne kruszce zaliczają się tutaj do najpopularniejszych towarów, a klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny. Najchętniej kupowana jest biżuteria, ale złoto można dostać w lombardzie także w innej postaci.

Złota biżuteria

Biżuteria ze złota to sprawdzony pomysł na prezent, ale złote ozdoby nabywane są często także w ramach inwestycji. Złoto nie traci na wartości i również w czasie wysokiej inflacji okazuje się dobrym sposobem na pomnażanie swoich oszczędności, a złotą biżuterię bez problemu da się przechowywać w domu i nawet po wielu latach wciąż będzie ona cenna oraz łatwa do spieniężenia.

W lombardach, między innymi na www.lombardexpres.pl, jest ogromny wybór biżuterii. Nierzadko trafić można na ozdoby o wartości historycznej, unikalne, ze starych kolekcji, które nie są już dostępne w sklepach jubilerskich. Jest też biżuteria nowoczesna, w modnych wzorach, tyle że wyraźnie tańsza od tej w zwykłej sprzedaży.

Inne formy złota

Biżuterii jest najwięcej, ale złoto w lombardzie dostać można także pod inną postacią. Dla inwestorów najwygodniejszą formą zakupu będą sztabki złota, dostępne w różnych wielkościach i wagach, dzięki czemu łatwo wybrać towar dostosowany do naszych możliwości finansowych. Popularne są także monety oraz medale okolicznościowe ze szlachetnych kruszców, i to nie tylko wśród kolekcjonerów, ale też osób chcących bezpiecznie ulokować swoje pieniądze w czymś pewnym. Wartość takich monet z upływem czasu zwykle rośnie i nabierają one także historycznego znaczenia, a ich późniejsza odsprzedaż nie powinna stanowić żadnego problemu.

Ile kosztuje złoto w lombardzie?

Cena jest oczywiście uzależniona od próby złota, jego formy oraz dodatkowych, unikalnych cech danego towaru. Jeśli chodzi o biżuterię, to generalnie w lombardzie jest taniej niż u jubilera, do tego częściej trafiają się oryginalne ozdoby, czasami spotyka się nawet całe zestawy biżuterii z jednej serii: naszyjnik, kolczyki, pierścionki, bransolety. Biżuteria może być wyłącznie ze złota albo dodatkowo wykończona kamieniami szlachetnymi.

Do lombardu opłaca się także sprzedać złom złota, czyli na przykład mocno uszkodzoną i zniszczoną biżuterię albo przedmioty zawierające złoto, które przeznacza się do przetopienia oraz recyklingu. Złom jest tańszy niż złoto w sztabkach albo wartościowej biżuterii, ale w lombardzie zwykle można dostać lepszą cenę niż u jubilera.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx