Jakie korzyści daje internet w zasięgu 5G?

P

Sieć 5G zwana jest inaczej piątą generacją sieci komórkowej. Dzięki niej można znacznie szybciej łączyć się z siecią, a samo korzystanie z łącza jest efektywniejsze. Obecnie dostęp do sieci oferuje OTVARTA.

Internet 5G a 4G

W praktyce 5G oznacza znacznie szybszy i stabilniejszy Internet. Szacuje się, że 5G może zapewnić co najmniej 10-krotnie szybszy przesył danych. Piąta generacja sieci komórkowej funkcjonuje w oparciu o efektywne wykorzystanie fal radiowych na wysokich częstotliwościach. Dzięki niej zagrożenie opóźnieniami w transmisji zostały skutecznie zminimalizowane. Co więcej, 5G w porównaniu do 4G charakteryzuje się także większą pojemnością. Tym samym do istniejących sieci LTE można połączyć się niemal do miliona urządzeń na każde 500 km kwadratowych. Jeśli chodzi o 5G, można podłączyć milion urządzeń na każdy 1 km kwadratowy.

Jesteśmy jednym z pierwszych operatorów udostępniających komercyjną sieć 5G. Pomimo coraz większej popularności sieci piątej generacji, wciąż nie wszyscy mają ją w ofercie. Dzięki szybkości i nowoczesnej infrastrukturze nie ma obaw o przeciążony nadajnik. Gwarantujemy również mniejsze opóźnienia w transmisji. Jest to szczególnie ważne w kontekście graczy. 

Zasięg 5G – coraz więcej Polaków w zasięgu sieci 

Standardem 5G objętych jest coraz więcej obszarów Polski. Sieć komórkowa najnowszej generacji dynamicznie się rozwija, oferując szybkie połączenie z Internetem, co jest powiązane również z mniejszymi opóźnieniami. Dotychczas najwyższym standardem, na jaki mogli liczyć polscy konsumenci była sieć LTE/4G. Pozwalała ona na swobodne korzystanie z aplikacji mobilnych. Przez lata stało się to dla nas normą. Z 4G problemu nie sprawiało również oglądanie filmów i transmisji na żywo. W większych miastach nie pojawiały się zazwyczaj problemy z łączem czy jego stabilnością. Jednak 5G oferuje krok naprzód w poszukiwaniu nowoczesnej technologii. Według naukowców to rozwiązanie rewolucyjne, do którego warto jak najszybciej uzyskać dostęp. 

Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?

OTVARTA udostępniła w maju 2020 r. usługę nowego standardu dostępu do sieci piątej generacji (5G) na częstotliwości 2600 MHz TDD. Konsumenci mogą swobodnie korzystać z szybkiego Internetu. Usługa dostępna jest w największych polskich miastach. Siatka miejscowości obejmuje ponad 160 ośrodków miejskich w każdym województwie. Nieustannie prowadzimy prace nad poszerzeniem udostępnionej sieci. Szacujemy, że 5G niedługo obejmie obszar połowy państwa. Tym samym więcej Polaków zyska dostęp do stabilnego i szybkiego Internetu mobilnego w zakresie własnej miejscowości.

OTVARTA oferuje najtańszy abonament. Rekomendujemy przede wszystkim umowę bez limitu oraz atrakcyjne darmowe pakiety. Największą zaletą jest nieograniczony dostęp do najnowszej generacji dostępnej dla użytkowników internetu. Szczycimy się tym, że żaden operator nie oferuje mobilnego dostępu do Internetu w tylu opcjach. OTVARTA gwarantuje także darmowe uruchomienie usługi takiej jak poczta głosowa. 

Jak zarejestrować kartę SIM?

Należy wspomnieć również o wprowadzeniu karty e SIM. Warto otworzyć się na nowe rozwiązania. Czołowi producenci telefonów, w tym Apple, planują od przyszłego roku produkcję wyłącznie telefonów z eSIM. Aby zareejstrować kartę SIM należy postępować zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na naszej stronie otvarta.pl

Przeniesienie numeru – jak tego dokonać? 

Zmiana operatora nie zawsze wymaga zmiany także numeru telefonu. Oferujemy dogodne warunki przeniesienia numeru. Pozwala to na zachowanie używanego identyfikatora, co jest ważne w warunkach biznesowych. Usprawniamy całą procedurę, bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Dzięki prezentowanej przez nas instrukcji sama procedura zajmuje zaledwie kilka minut. Wszystkie formalności pozostają po naszej stronie, dlatego nie musisz się o nie martwić. 

Już dzisiaj przenieś numer do sieci OTVARTA, aby zyskać usługę najtańszego 5G.

Aby przenieść numer, postępuj zgodnie z następującymi krokami:

  1. Wybierz ofertę, która Cię zainteresowała. 
  2. Podaj swój numer telefonu (Zobacz: Jak sprawdzić własny numer telefonu za darmo?)
  3. Na podany numer zostanie wysłany kod. Należy go przepisać w odpowiednie miejsce wskazane na stronie. 
  4. Zweryfikuj własne dane. 
  5. Uzupełnij brakujące informacje. 

Aby przenieść numer, można również skontaktować się z konsultantem na infolinii pod numerem 699 711 699.

OTVARTA jako jeden z pierwszych operatorów oferuje stabilny dostęp do nowej sieci 5G, co gwarantuje szybszy i wydajniejszy Internet. Jakość łącza jest na najwyższym poziomie, istnieje spora różnica pomiędzy dotychczasowymi standardami 3G lub 4G. Nowy standard dostępny jest na coraz większych obszarach Polski, warto zatem skorzystać z możliwości optymalizacji sieci, niezależnie od tego, czy preferuje się gry, pracuje się zdalnie czy po prostu celem jest zapewnienie szybszego łącza. Na bieżąco badamy możliwości poszerzenia sieci na nowych obszarach na terenie Polski. Zachęcamy do kontaktu oraz ewentualnych pytań dotyczących oferty. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx