Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Przewaga piekarników elektrycznych nad gazowymi

Pyszne, soczyste i aromatyczne potrawy z piekarnika są czymś, czego pragnie każdy domowy kucharz. Dla takiego efektu potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt. Tutaj powstaje pytanie, które już od lat pojawia się podczas urządzania kuchni. Na jaki piekarnik postawić – gazowy czy elektryczny? Jak się okazuje, opcje elektryczne posiadają pewne przewagi. Warto się im przyjrzeć.

Piekarnik gazowy i elektryczny – czym się różnią?

Pierwszą i kluczową różnicą jest system zasilania obu urządzeń – jeden będzie wykorzystywał jedynie energię elektryczną, podczas gdy drugi będzie musiał mieć również stały dostęp do źródła gazu. Różnica ta sprawia, że wiele osób po prostu nie będzie mogła sobie pozwolić na piekarnik gazowy, gdyż nowoczesne mieszkania często nie posiadają odpowiednich dopływów.

Dostępność jest jedną z najważniejszych, choć niejedynych zalet, które posiada opcja elektryczna. Co jeszcze składa się na jego przewagę?

Czym charakteryzuje się piekarnik elektryczny?

Zastanawiając się, czy wybrać SMEG piekarnik elektryczny czy gazowy, warto poznać zalety, które prezentuje pierwsza z tych opcji. Nowoczesne wersje elektryczne oferują:

  • rozbudowaną ofertę funkcji, których na próżno szukać w opcjach gazowych,
  • możliwość łatwiejszej personalizacji wielkości całej konstrukcji i jego wyposażenia,
  • nowoczesne systemu zabezpieczenia, które są szczególnie przydatne w rodzinach z małymi dziećmi,
  • panele dotykowe i aplikacje mobilne, które usprawniają kontrolę nad piekarnikiem,
  • estetyczny design, który zaprasza do pieczenia.

Wszystko to zwieńcza brak zmartwień o nieszczelność konstrukcji, która może być bardzo niebezpieczna w przypadku opcji gazowych – wyciek gazu może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu domowników.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba postawić sobie pytanie, o to, czego dokładnie oczekujemy od piekarnika. W przypadku dużych rodzin, które często pieką ciasta i obiady, warto będzie wybrać duży, ponad 70 litrowy piekarnik elektryczny – opcje gazowe rzadko są tak duże w przypadku rozwiązań domowych.

W przypadku dbałości o koszta, bez zmartwień o zaawansowane funkcje, lepszym wyborem może okazać się opcja gazowa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wnętrze takiego piekarnika będzie musiało być częściej czyszczone, a jego zabezpieczenia nie będą tak dobre.

Piekarnik gazowy czy elektryczny? W dzisiejszych czasach opcje elektryczne posiadają coraz więcej zalet, których brakuje w wersjach gazowych. Cena gazu również rośnie, więc różnice kosztów mogą niedługo ulec zmniejszeniu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx