Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Szafy na dokumenty – zabezpieczenie i ochrona materiałów biurowych

Odpowiednie, funkcjonalne wyposażenie biura to bardzo istotna kwestia. W miejscu tym przechowywane są nie tylko rozmaite materiały biurowe, ale także ważne dokumenty z danymi osobowymi, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Na jakie meble zwracać uwagę, by zadbać o właściwe uporządkowanie, zabezpieczenie i ochronę mienia biura? Na pewno egzamin zdadzą wysokiej jakości, techniczne meble metalowe.

Solidna szafa na dokumenty – podstawowy mebel biurowy

Do biur najlepiej wybierać meble specjalistyczne, takie jak chociażby techniczne szafy metalowe. Są to profesjonalnie i solidnie skonstruowane systemy meblowe, które znajdują zastosowanie nie tylko w biurach, ale także i laboratoriach, warsztatach, szatniach, centrach danych, sterowaniach, czy też pomieszczeniach monitoringu. Wysokiej jakości, metalowe szafy na akta cechują się przede wszystkim solidnością. Są wykonane z trwałych, wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Posiadają trwałe zawiasy, a ich drzwi i szuflady idealnie się domykają. Są to meble odporne na obciążenia, które z powodzeniem posłużą w biurach przez wiele lat. Doskonale nadają się do archiwum. Metal jest odporny na różnice temperatur, na promieniowanie UV, wilgoć, a także na różnego rodzaju środki chemiczne, smary, oleje, a nawet na ogień. Metalowe meble łatwo jest utrzymać w czystości. Metal nie sprzyja rozwojowi bakterii i można go odkażać bez obawy o zniszczenie struktury materiału. 

Niezastąpione w biurze – funkcjonalne szafy kartotekowe

Praktyczna, metalowa szafa na dokumenty jest zaopatrzona w zamykanie na klucz, co pozwala na bezpieczne przechowywanie. Jest to ponadto bardzo pojemny mebel. Półki i szuflady są zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić segregowanie. Możliwe jest również regulowanie rozstawu półek i dostosowywanie wnętrza szafy do indywidualnych potrzeb użytkowników. Szuflady w szafach metalowych są w całości wysuwane, co ułatwia szukanie oraz wyciąganie dokumentów. Jednocześnie są to bardzo stabilne meble zaopatrzone w mechanizm zapobiegający przewróceniu się. Polega to na tym, że w danym momencie możliwe jest otworzenie tylko jednej szuflady. Takie rozwiązania dbają o bezpieczeństwo pracowników. W godnych polecenia szafach metalowych zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie. Ich drzwi są dodatkowo wzmacniane i zabezpieczone solidnym, cyfrowym zamkiem. Bywa, że takie meble są używane jako zamiennik sejfu.

Uniwersalne szafy metalowe – idealnie dopasowane do wnętrza 

Najbardziej użyteczne, metalowe szafy kartotekowe są częścią modułowego systemu. Dzięki temu wraz z rozwojem biura możliwe jest montowanie dodatkowych elementów w linii poziomej lub pionowej, które idealnie skomponują się z już posiadanymi meblami. Estetyczne szafy metalowe dostępne są w rozmaitych wymiarach i kolorach. Zachwycają ciekawym wzornictwem i oryginalnym kształtem. Z powodzeniem można dopasować je do każdego wnętrza. Do biur o niedużym metrażu poleca się jasne szafy z drzwiami przesuwnymi lub chowanymi. W porównaniu do tradycyjnych szaf skrzydłowych pozwalają one zaoszczędzić w biurze sporo miejsca dbając o komfort i bezpieczeństwo pracowników. Funkcjonalną opcją w przypadku szaf metalowych są również regulowane stopki. Dzięki nim szafę można łatwo wypoziomować na nierównym podłożu. 

Praktyczne szafy metalowe to wielofunkcyjne meble biurowe o wielu atrybutach. Trudno z nimi konkurować. Są one bezpiecznym miejscem nie tylko dla dokumentów i biurowych akcesoriów. Pracownicy mogą przechowywać w nich również odzież oraz osobiste przedmioty. Na przykład w biurach typu open space niezastąpione okażą się niezwykle przydatne szafy skrytkowe z numerowanymi przegrodami. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx