Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

31 maja 2024

Znalazłeś wymarzone mieszkanie. Co dalej?

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania i zastanawiasz się co dalej? Jakie kroki podjąć i co zrobić, aby upewnić się, że wstępna decyzja jest słuszna? Przeczytaj ten artykuł i przeanalizuj swoją decyzję jeszcze raz, zanim podpiszesz umowę. Zapraszamy do lektury.

Oceń jeszcze raz funkcjonalność wnętrza 

Wiesz już, gdzie chcesz zamieszkać, ale nadal masz wątpliwość, czy wybór na pewno pasuje do Twoich codziennych potrzeb? Odpowiedz sobie na kilka pytań. Zastanów się, czy kupujesz dom na lata czy może traktujesz go „przejściowo” i już teraz wiesz, że w przyszłości zmienisz go na większy?  Czy dużo czasu spędzasz w domu czy raczej w nim bywasz? Gotujesz sam czy stołujesz się na mieście? 

Funkcjonalne, dobrze zaprojektowane mieszkanie ułatwi Ci przygotowanie się na scenariusze, które przynosi życie. Możliwość szybkiego przearanżowania, adaptacji do potrzeb docenili niedawno Ci, dla których mieszkanie w krótkim czasie stało się jednocześnie strefą home office, zdalnej szkoły czy jedynym bezpiecznym miejscem na odpoczynek. 

Pomyśl o dodatkowej prywatnej przestrzeni na świeżym powietrzu, idealnej na złapanie oddechu i przyjemny poranek z kubkiem kawy. Taras, balkon, ogródek? Jeśli lubisz bliski kontakt z naturą, a wybrałeś mieszkanie na 10 piętrze z oddalonym parkiem zastanów się jeszcze raz, czy to na pewno słuszna decyzja, której nie będziesz żałował. 

Twoje przyszłe mieszkanie jest idealne i nic mu nie brakuje? W takim razie mając podjętą decyzję o zakupie własnego M, przejdź do ostatniego etapu, czyli do umowy.

Przeanalizuj umowę 

Przed Tobą trudna decyzja, ale nie czekaj z nią w nieskończoność. Jeśli jesteś pewien, że wybrane mieszkanie w 100% spełnia Twoje oczekiwania i jest dokładnie tym, czego szukałeś, zostały już tylko formalności. Dla własnego komfortu zapoznaj się dobrze ze wzorem umowy. Jeśli coś nie jest jasne, zapytaj. Możesz poprosić również o pomoc prawnika. 

Na co zwrócić uwagę podczas analizy umowy? Czy jest w niej zawarte jasne określenie przedmiotu umowy – numer mieszkania oraz pomieszczeń przynależnych, garażu, balkonu wraz z opisem i powierzchni? Czy jest rozpisany standard wykończenia, wraz z częścią wspólną, a także rzut lokalu? Czy precyzyjnie określona jest cena zakupu z podziałem na elementy składowe oraz warunki płatności? Czy deweloper gwarantuje cenę ostateczną, czy też zakłada możliwość jej zmiany w trakcie realizacji umowy? Czy podane są konkretne daty – zakończenia budowy, odbioru mieszkania? Czy jasno sprecyzowane są warunki rękojmi oraz gwarancji, usuwania ewentualnych usterek, odstąpienia od umowy? Zwróć uwagę, czy umowa przewiduje równość stron, w tym możliwość wejścia na budowę, kontroli postępów prac czy wglądu do dokumentów projektowych. Koniecznie poznaj przyszłe koszty utrzymania mieszkania oraz nieruchomości wspólnej. 

Ostatnie etapy w procesie zakupu mieszkania wcale nie muszą być trudne, jeśli dobrze się do nich przygotujesz. Kluczem jest sprawna organizacja i wsparcie ekspertów. Dobry deweloper ułatwi Ci ten proces, oferując doradztwo kredytowe i pomoc na kolejnych etapach. W Modern Homes oferujemy wsparcie i fachowe doradztwo zarówno w wyborze mieszkania, jak i na każdym etapie procesu zakupu!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx