Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Praca w opiece osób starszych w Niemczech. Preferencje niemieckich rodzin.

Zawód opiekunki osób starszych staje się coraz popularniejszy. Dzieje się tak za sprawą szerokiego wachlarza ofert pracy i wysokich wynagrodzeń. Opiekunki bardzo doceniają również stabilność, którą zapewnia branża opiekuńcza. Liczba seniorów w Niemczech to aktualnie już kilkanaście milionów, co daje nam jedną piątą ogółu społeczeństwa. Wśród nich jest wiele osób starszych, które pragną spędzić jesień życia we własnym domu. Jednak rodziny nie zawszą mogą przebywać z potrzebującym pomocy seniorem przez całą dobę. W tym miejscu pojawia się opiekunka osób starszych. Jakie wymagania stawiają seniorzy i rodziny opiekunkom? Jakie mają preferencje? Czy proponują jakieś udogodnienia? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej o pracy w opiece w Niemczech.

Jakie umiejętności są cenione w branży opiekuńczej?

Im więcej dodatkowych umiejętności tym lepsze wynagrodzenie może uzyskać opiekunka. Aby dostać pierwszą pracę w większości przypadków niezbędna będzie znajomość języka niemieckiego. Preferowany jest minimum język komunikatywny. Dzięki temu rodzina zyskuje pewność, że opiekunka będzie w stanie porozumieć się z seniorem i wsłuchać w jego potrzeby. Ważna jest również praktyka w opiece seniora. Niemieckie rodziny bardzo doceniają referencje od poprzednich klientów. Budują one zaufanie, więc po zakończonym zleceniu warto zwrócić się o ich wystawienie. Jeśli nie opiekowałaś się do tej pory osobą starszą – pomyśl o nabyciu doświadczenia uczestnicząc w wolontariacie. Może to być też opieka nad kimś z Twoich bliskich. Seniorzy i ich rodziny bardzo cenią również dodatkowe umiejętności. Jedną z nich jest prawo jazdy, które czasami jest niezbędnym elementem do wyjazdu na konkretne zlecenie. Mile widziane są także kursy pierwszej pomocy oraz opiekuńcze, czy wykształcenie medyczne. 

Gdzie szukać uczciwej pracy w opiece seniora?

Poszukując zlecenia postaw na firmy, które zdobyły już zaufanie innych opiekunek i opiekunów. Agencje takie jak na przykład Veritas Opieka nie tylko pomogą Ci zorganizować cały wyjazd, ale również dobiorą zlecenie do Twoich indywidualnych preferencji. Firma Veritas Opieka prowadzi przyjazny proces rekrutacji, który zapewnia opiekunce możliwość wyboru. Nie musisz również przejmować się organizacją wyjazdu. Agencja organizuje bezpłatne wyżywienie, zamieszkanie, a także obustronny przejazd. Dodatkowo przez cały okres zlecenia opiekunka seniora jest pod opieką doświadczonego koordynatora. Wszystkie zlecenia są weryfikowane, a sama praca odbywa się na podstawie legalnej umowy. Średnie zarobki w firmie to około 1800€ netto miesięcznie. Szukasz zlecenia odpowiedniego dla Ciebie? Sprawdź najnowsze oferty pracy: Opieka Niemcy

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx