Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Urządzasz mieszkanie? Sprawdź style w jakich można urządzić przestrzeń

Bez względu na to, czy nasze mieszkanie jest duże, czy też zajmuje niewielką przestrzeń, zależy nam na tym, aby było utrzymane w konkretnej konwencji. Nie lubimy przebywać w miejscach, w których każdy mebel sprawia wrażenie takiego, który do konkretnego pomieszczenia trafił przez przypadek. Czas więc zastanowić się nad tym, jak wybrać odpowiedni styl i które z nich cieszą się współcześnie największą popularnością.

Jak wybrać styl – przegląd zaleceń

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, w jakim stylu ma być utrzymane nasze mieszkanie często słyszymy, że kluczowe znaczenie wydają się mieć nasze własne upodobania. Rzeczywiście, trudno mówić o zadowoleniu, jeśli mieszkanie jest urządzone w modnym stylu, który nam się nie podoba. Warto jednak pamiętać, że choć nasze upodobania są ważne, nie są wcale jedynym czynnikiem, jaki powinniśmy brać pod uwagę.

Bardzo często styl narzucają nam rzeczy, które już posiadamy. Przeprowadzając się do nowego mieszkania nie zrezygnujemy przecież ze wszystkich mebli, z których korzystaliśmy do tej pory. Przeciwnie, zależy nam na tym, aby przynajmniej część pojawiła się w nowym lokum. Jeśli są one neutralne stylistycznie, problem nie istnieje. Elegancki, czarny skórzany zestaw wypoczynkowy zwykle narzuca nam jednak pewne rozwiązania, a przecież takich przykładów jest o wiele więcej.

Nie bez znaczenia jest i to, że sam układ wnętrza sugeruje nam pewne rozwiązania. Obecność filara na środku salonu aż prosi się o wprowadzenie innych elementów kojarzących się ze stylem industrialnym. Z kolei kominek sugeruje nam styl klasyczny albo wiejskie wnętrze w stylu prowansalskim. Nie musimy godzić się na takie rozwiązania, wyłamanie się z pewnych, narzuconych nam schematów nie jest jednak proste.

Najpopularniejsze style wyposażenia wnętrz

Przyglądając się stylom, w jakich utrzymane są współczesne mieszkania trudno nie oprzeć się wrażeniu, że chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak dużym wyborem rozwiązań. Trudno jednak nie dostrzec tego, że wśród wielu propozycji bez większego trudu wskażemy na te, które są popularniejsze niż inne.

1. Styl nowoczesny

Styl nowoczesny charakteryzuje się oszczędnością formalną i minimalizmem. Stroni od skomplikowanych rozwiązań, charakteryzuje go przy tym umiłowanie przestrzeni. Jest idealny w mniejszych wnętrzach, które w innych okolicznościach często sprawiają wrażenie przesadnie ciasnych. W pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnej konwencji dominują stonowane kolory – szarości, beże, czerń i biel. Nie jest to styl wolny od elementów dekoracyjnych, dąży się jednak do tego, aby nie było ich zbyt wiele.

2. Styl skandynawski

Styl skandynawski, z bielą jako kolorem bazowym, już od przynajmniej kilkunastu lat wydaje się najpopularniejszą propozycją skradającą serca Polaków. To właśnie on wprowadził do polskich salonów światło, udowodnił też, że minimalizm nie musi wykluczać przytulności wnętrza. Jego znakiem rozpoznawczym jest zachwyt nad naturalnymi materiałami, dążenie do wygody i komfortu oraz dyskretna obecność miękkich tkanin. To idealne połączenie oszczędności formalnej i wysokiego komfortu.

3. Styl klasyczny

Styl klasyczny to chyba najbardziej ponadczasowa propozycja, z jaką mamy obecnie do czynienia. Wnętrza utrzymane w takiej konwencji wyglądały świetnie przed kilkudziesięciu laty, wiele wskazuje przy tym na to, że i za kilkadziesiąt lat będą zachwycać. Jeśli nas zainteresował pamiętajmy o tym, że jednym z jego wyznaczników jest wysoka jakość oraz trwałość materiałów. Mamy do czynienia ze stylem, który cechuje spójność i niechęć do niedoróbek. Trudno mówić też o stylu klasycznym w najlepszym wydaniu pomijając to, że jednym z jego znaków rozpoznawczych jest dbałość o detale.

Jak wybrać styl idealny dla siebie? Pomoc profesjonalistów zawsze w cenie!

Nie każdy natychmiast jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki styl wnętrzarski podoba się mu najbardziej. Każdy może jednak dość szybko natrafić na rozwiązanie warte polecenia. Wystarczy postawić na projektowanie wnętrz Kalisz z pomocą profesjonalistów. Eksperci nie tylko wysłuchają nas, ale również podpowiedzą, jakimi rozwiązaniami warto zainteresować się w pierwszej kolejności. Nie ograniczą się przy tym wyłącznie do przygotowania ciekawego projektu wnętrza, ale również pomogą nam wprowadzić taki projekt w życie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx