Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Lato w mieście – sposoby na gładką skórę bez podrażnień

Podczas wakacji uwielbiamy nosić krótkie spodenki oraz zwiewne sukienki, w których możemy eksponować opaloną skórę. Pobyty na plaży również są nieodłączną częścią wakacji. Jedynym utrapieniem jest oczywiście owłosienie, którego usuwanie zdecydowanie nie jest ulubioną, letnią aktywnością.

Podczas wakacji uwielbiamy nosić krótkie spodenki oraz zwiewne sukienki, w których możemy eksponować opaloną skórę. Pobyty na plaży również są nieodłączną częścią wakacji. Jedynym utrapieniem jest oczywiście owłosienie, którego usuwanie zdecydowanie nie jest ulubioną, letnią aktywnością.

Domowa depilacja

Wiele osób chce w jak najszybszy sposób pozbyć się włosków z różnych części ciała, co ostatecznie kończy się niedokładną depilacją. Sama maszynka do golenia nie wystarczy, aby zapewnić sobie gładką skórę na długo. Warto również pamiętać, że nieprawidłowa depilacja nie tylko nie daje oczekiwanych efektów, ale również może skutkować pojawianiem się podrażnień, a także wrastaniem włosków lub zapaleniem mieszka włosowego.

Jak prawidłowo usuwać owłosienie?

Zanim sięgniemy po maszynkę do golenia, najlepiej jest wykonać peeling, który złuszczy naskórek oraz wygładzi skórę. Należy wskazać, że miejsca intymne są bardziej wrażliwe niż skóra na nogach, dlatego w tamtych miejscach dobrze jest używać bardzo delikatnych peelingów. Okolice, które zamierzamy wydepilować, powinniśmy posmarować grubą warstwą kremu do golenia lub np. odżywki do włosów, co zmiękczy włoski i ułatwi depilację. Maszynkę do golenia przesuwamy w kierunku wzrostu włosków, aby uniknąć skaleczeń. Po goleniu najlepiej jest sięgnąć po balsam nawilżający, który ukoi skórę i zlikwiduje uczucie suchości.

Zapomnij o maszynce!

Usuwanie owłosienia przy pomocy maszynki do golenia jest najpopularniejszą metodą, jednakże z pewnością nie najskuteczniejszą. Wiele osób narzeka na to, że po goleniu przy pomocy maszynki, włoski odrastają bardzo szybko i niezwykle łatwo o podrażnienia oraz inne dolegliwości. Alternatywą dla tradycyjnego sposobu usuwania owłosienia jest depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu owłosienia przy użyciu wiązki lasera, którego światło usuwa cebulkę włosa oraz jej korzenie. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia na bardzo długi czas. Efekty depilacji laserowej są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, jednak w celu uzyskania idealnie gładkiej skóry, należy kilkukrotnie wykonać procedurę w odstępach 4-8 tygodni. Najczęściej wystarczy zaledwie 5-6 zabiegów, aby cieszyć się brakiem włosków w wybranym miejscu.

Gdzie wybrać się na depilację laserową?

Depilacja laserowa Bydgoszcz, podobnie jak w innych większych miastach, jest bardzo popularnym zabiegiem oferowanym w wielu gabinetach i klinikach kosmetologicznych. Jak wybrać najlepszych specjalistów? Warto zapoznać się z opiniami innych klientów, które często pojawiają się na stronach internetowych gabinetów, a także w opiniach Google.

Każdy zabieg depilacji laserowej powinien zostać poprzedzony konsultacją, po której możemy zadecydować, czy dana osoba w odpowiedni sposób przedstawiła nam zagadnienie i wzbudziła nasze zaufanie. Specjalista musi poinformować nas o wszelkich przeciwwskazaniach do zabiegu, ponieważ wbrew pozorom, jest ich wiele. Podczas wybierania gabinetu kosmetycznego nie należy kierować się wyłącznie niską ceną, a przede wszystkim opiniami oraz efektami, którymi chwalą się inni klienci.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx