Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Okleiny meblowe – szybki sposób na zmianę wystroju wnętrza

Remont mieszkania to poważna sprawa. Trzeba zaangażować sporą ilość środków pieniężnych, materiałów oraz czasu. Czy można to zrobić prościej? Na szczęście tak. Odpowiedzią są okleiny meblowe, które nadają naszemu wnętrzu nowy, odświeżony charakter. W jaki sposób i gdzie je kupić? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Mężczyzna reaguje nerwowo, gdy usłyszy dwa zdania: „To uszczelka pod głowicą” oraz „kochanie, może zrobimy remont?”. W pierwszym przypadku, nie ma wyjścia – musi wymienić wadliwy element samochodu, by ten mógł jeździć. W tym drugim, ma pole do manewru i dyskusji z ukochaną odnośnie zakresu prac remontowych. Zdarza się bowiem, że remont nie musi oznaczać skuwania wszystkich płytek i kafelków do gołej ziemi oraz demontowania i wynoszenia każdej szafy, półki, komody i komandora. Czasem wystarczy drobna zmiana, by wybrane do remontu pomieszczenie, nabrało nowego wyglądu. Pomogą w tym okleiny meblowe, które są prostym i tanim sposobem na metamorfozę naszego mieszkania.

Okleiny meblowe – czym są?

Odpowiadając na powyższe pytanie w najprostszy sposób, można powiedzieć, że okleiny meblowe to nic innego jak tatuaże dla szaf czy komód. Różnica polega jedynie na sposobie montażu. Prawdziwy tatuaż wykonywany na skórze boli i by go wykonać potrzeba dużo czasu, zaś nałożenie okleiny meblowej zajmuje kilkanaście sekund i nie potrzeba nic, z wyjątkiem dokładności i staranności przy montażu.

Okleiny meblowe polecane są przede wszystkim osobom, którym znudziło się ich wnętrze i szukają czegoś nieszablonowego. Zwłaszcza teraz, w czasie kryzysu, okleiny meblowe są fantastycznym rozwiązaniem, bowiem koszt metra bieżącego jest kilkukrotnie niższy niż nowy zestaw mebli.

Okleiny meblowe – nie tylko na meble

Wybór oklein meblowych w dobrych sklepach internetowych jest niezwykle szeroki. Struktury drewna, imitacja kamienia, betonu, skóry, miedzi, metalu – to tylko niektóre z oklein meblowych, spośród których możemy wybierać. Dobre okleiny meblowe sprawdzą się nie tylko na meblach, ale również na drzwiach, ścianach, sufitach, wnętrzach kamperów oraz łodzi motorowych. Przy montażu okleiny meblowej naszym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz dostępna przestrzeń.

Montaż okleiny meblowej

A skoro już o montażu mowa, to warto poświęcić mu dwa słowa, bo choć jest on prosty, to nie oznacza, że nie można popełnić błędu. Do prawidłowego zamontowania okleiny, oprócz samej okleiny meblowej, potrzebne są:

  • środek do czyszczenia i odtłuszczania oklejanej powierzchni;
  • miękka szczotka i szmatka;
  • rakla plastikowa;
  • nożyk wymiennymi ostrzami segmentowymi;
  • ołówek i linijka;
  • opalarka.

Należy przy tym pamiętać, że okleiny meblowe mogą być montowane wyłącznie na płaskie, równe powierzchnie. Nie można ich stosować na fronty, drzwi ze żłobieniami oraz frezami.

Gdzie kupić okleiny meblowe?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna. Oczywiście w Internecie. W sieci wybór firm oferujących okleiny meblowe jest naprawdę spory, w związku z czym bez trudu znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Co więcej, dobry sprzedawca ma na swojej stronie garść praktycznych porad dotyczących montażu, sposobu pielęgnacji i czyszczenia okleiny, by ta służyła nam jak najdłużej.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx