Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Jakie serum do twarzy wybrać?

Serum do twarzy w ostatnim czasie jest niezwykle pożądanym kosmetykiem, który na stałe gości w naszej codziennej pielęgnacji. Coraz trudniej nam się bez niego obyć, a jego sposób działania zwiększa wpływ kremu. Serum nie może być jednak produktem zastępczym, jednak bez niego pielęgnacja może wydawać nam się niekompletna. Czym tak naprawdę jest serum, jakie są jego rodzaje i które wybrać dla siebie? Podpowiadamy.

Czym jest serum do twarzy?

Serum jest kosmetykiem z zawartością silnie skoncentrowanych substancji biologicznie czynnych. Z tego powodu zawsze zalecana jest bardzo cienka warstwa tego produktu na skórze. Produkt ten ma zdecydowanie większą skuteczność i zasięg działania w porównaniu do innych preparatów pielęgnacyjnych. Zazwyczaj ma lżejszą konsystencję i jest ukierunkowane na jeden konkretny problem skóry bądź jej niedoskonałości.

Podstawową zasadą nakładania takiego preparatu na skórę jest jej właściwe przygotowanie. Rozpoczynając od oczyszczenia, tonizacji i jeżeli jest taka potrzeba – wykonania peelingu czy maski do twarzy. Czy na serum trzeba również nakładać krem? Warto to robić, ponieważ stanowi on barierę ochronną dla składników aktywnych, które potrafią niezwykle szybko odparowywać z naskórka. Serum do twarzy stało się niezastąpionym i wręcz niezbędnym kosmetykiem dla tych, którzy przykładają dużą wagę do zdrowia i piękna skóry.

Jak działa serum do twarzy?

Kluczowym zadaniem serum do twarzy jest transport składników czynnych do układów receptorowych w głębszych warstwach skóry. Istnieje jednak bariera trudniejsza do pokonania, którą jest oczywiście warstwa naskórka. Można posłużyć się aplikacją kremu na nałożone już serum, jednak na co dzień byłoby to nieco problematyczne. W ramach biegu czasu i prowadzonych badań zastosowane inne metody na wspomaganie przenikania. Są nimi różnego rodzaju tak zwane promotory przenikania, wprowadzane bezpośrednio do serum. Najczęściej stosowanymi do tego celu nośnikami są liposomy, nanosomy czy cyklodekstryny.

Rodzaje serum – jakie wybrać dla siebie?

Bardzo często zastanawiamy się, jakie serum do twarzy będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Rozwój branży kosmetycznej sprawił, że na rynku możemy otrzymać wiele rodzajów takich preparatów. Pierwszą kategorią jest serum wodne. Najczęściej występuje w formie lekkiego i transparentnego żelu, którego bazą jest woda. Przewodzi ona ultradźwięki, a więc tego typu produkt może być stosowany za pośrednictwem zabiegu sonoforezy. Do serum hydrofilowego wprowadza się składniki dobrze rozpuszczalne w wodzie, a więc peptydy, witaminę C czy wyciągi z komórek macierzystych. Niezwykle popularne są też sera olejowe. Występują w nich mieszaniny olejów, emolientów oraz substancji aktywnych, które dobrze rozpuszczają się w tłuszczach. Takiego kosmetyku nie zastosujemy z ultradźwiękami. Zapobiegają jednak starzeniu się skóry, rozjaśniają przebarwienia i wyrównują koloryt naskórka. Coraz częściej wybierane przez konsumentów są produkty z retinolem, podobnie jak kremy nawilżające. Substancje należące do grupy witaminy A są jednymi z najbardziej cenionych poprzez silne działanie przeciwstarzeniowe.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx