Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Lodówka dwudrzwiowa Side by Side – 5 powodów, dla których warto ją kupić!

Planując lub będąc w trakcie remontu i wymiany sprzętu AGD, możemy długo zastanawiać się, która lodówka będzie odpowiednim wyborem dla naszej kuchni. Zdecydowanie warto wówczas pomyśleć o lodówce dwudrzwiowej typu Side by Side. W ostatnich latach zdobywają one coraz większą popularność i nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie oferują te lodówki. W dzisiejszym artykule dokładnie je omówimy – sprawdź pięć zalet lodówek Side by Side, które sprawią, że zechcesz mieć ją u siebie.

Co to znaczy lodówka dwudrzwiowa Side by Side?

Na rynku wciąż pojawia się tyle nowinek wśród rozmaitych sprzętów i urządzeń, że trudno byłoby wyśledzić i nadążyć za nimi wszystkimi. Nie inaczej jest z lodówkami dwudrzwiowymi Side by Side, które co prawda, nie są żadną nowością, jednak ostatnio przeżywają zauważalny wzrost popularności.

Zacznijmy od tego co właściwie znaczy określenie Side by Side? Standardowe lodówki, które możesz często spotykać w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i biurach, to modele z komorami chłodzącymi na górze i zamrażalkami na dole. Jest to praktyczne rozwiązanie, do którego pewnie dużo osób jest przyzwyczajonych, jednak nie sprawdzi się ono idealnie w każdym przypadku. Dotyczyć to będzie zwłaszcza tych osób, które posiadają spore rodziny i w związku z tym przyda im się większa przestrzeń w chłodziarce i zamrażarce, by móc przechować ulubione produkty wszystkich domowników.

Lodówko-zmrażarki dwudrzwiowe Side by Side mogą być wyjściem z tego problemu. Jest to możliwe dzięki prostej, ale jednocześnie pomysłowej zmianie ich konstrukcji względem klasycznych chłodziarek, która polega na innym rozstawieniu komór. W tych modelach zamrażarka znajduje się po jednej stronie, natomiast po drugiej jest lodówka. Całość z kolei otwiera się podobnie do drzwi, które znamy z dwudrzwiowych szaf. To bardzo komfortowe rozwiązanie, a poniżej poznasz pięć powodów, dlaczego będzie ono dla Ciebie dobrym wyborem.

Ogromna przestrzeń w Side by Side

Pierwszym powodem, dla którego warto rozważyć lodówki dwudrzwiowe, przy wymianie starej chłodziarkę na nowszy model, jest przestrzeń, którą oferuje każdy model Side by Side. Całkowita pojemność klasycznej lodówki raczej nie będzie w stanie przekroczyć 300 litrów pojemności, natomiast modele dostępne z dwojgiem drzwi nie mają z tym żadnego problemu. Bez wysiłku spotkasz w sklepie modele lodówek dwudrzwiowych, które będą w stanie zaproponować nawet do 500 czy 600 litrów pojemności.

Nie zapominaj także o pokaźnej zamrażarce. Jeśli jesteś fanem wygody, którą zapewnia możliwość mrożenia dań lub produktów, to w lodówce dwudrzwiowej zmieścisz je ze znacznie większą łatwością.

Kostkarka do lodu i dyspenser wody w Lodówko-zamrażarce dwudrzwiowej

Pewnie i Ty znasz to uczucie, kiedy wracając do domu po ciężkim dniu pracy i marzysz jedynie o tym, żeby napić się szklanki schłodzonego napoju lub wody. Teoretycznie, dostęp do nich może zaoferować Ci każda lodówka, ale modele Side by Side mają jeden szczególny atut – w ich wyposażeniu najczęściej masz do dyspozycji kostkarkę do lodu bądź dyspenser wody. Z pewnością możesz je spotkać również i w klasycznych chłodziarkach, ale zważywszy na większe rozmiary modeli dwudrzwiowych ten walor będzie częściej uwzględniony. 

Lodówka Side by Side czyli komfort i wygoda

Następną niepodważalną zaletą lodówko-zamrażarek dwudrzwiowych jest również to, że są one bardzo wygodne w trakcie codziennego użytkowania. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze posiadając taką lodówkę nie musisz trudzić się, żeby zobaczyć lub znaleźć, co znajduje się w środku. Wystarczy, że po prostu otworzysz drzwi, a Twoim oczom wszystko ukaże się jak na dłoni. Jest to zaleta, która przyczyni się do łatwego komponowania listy zakupowej, nawet gdy tworzysz ją w pośpiechu.

Kolejnym powodem, który wpływa na komfort posiadania lodówki dwudrzwiowej jest to, że nie trzeba się schylać za każdym razem, gdy chcemy wyciągnąć coś z zamrażarki. Lodówki Side by Side także posiadają dolne półki, ale nie będziesz skazany na korzystanie z nich za każdym razem, kiedy najdzie Cię ochota na przygotowanie jakiś mrożonych produktów czy gotowego dania.

Lodówka dwudrzwiowa a nowe technologie

Bardzo często lodówki dwudrzwiowe są topowymi rozwiązaniami różnych marek. Co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na taki model, będziesz mógł liczyć na to, że producent naszpikował go rozwiązaniami, które mają na celu jest ułatwienie Ci życia. Dobrymi przykładami mogą być tutaj specjalne szuflady cechujące zwiększoną wilgotnością, które idealne nadają się do przechowywania warzyw i owoców, oraz elektroniczne panele dotykowe do sterowania całym urządzeniem.

Jeśli uważasz się za prawdziwego fana nowoczesnych rozwiązań, to możesz zdecydować się nawet na lodówko-zamrażarkę dwudrzwiową w wersji smart. Te urządzenia to prawdziwe kombajny technologiczne, które będziesz mógł kontrolować nawet wtedy, kiedy przebywasz poza domem.

Design lodówek Side by Side

Jeśli jeszcze się wahasz, to ostatnim powodem, dla którego powinieneś wziąć pod uwagę kupno lodówki Side by Side do Twojej kuchni, jest zdecydowanie jej design i ogólna prezencja. Klasyczna lodówka raczej nie jest w stanie zrobić takiego wrażenia na Twoich gościach, jak wciąż dosyć nietypowy model dwudrzwiowy. Nie jest to pewnie najważniejsza kwestia przy wyborze lodówki, ale jeśli mamy być szczerzy to kto z nas nie wolałby otaczać się ładnymi przedmiotami, które potrafią połączyć nie tylko świetne wzornictwo ale i niesamowitą funkcjonalność?

Materiał powstał we współpracy z Samsung

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx