Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Dlaczego powinieneś już teraz przejść na powietrzną pompę ciepła

Jeśli mieszkasz w domu z centralnym ogrzewaniem gazowym lub starym kotłem olejowym, to perspektywa przejścia na powietrzną pompę ciepła może wydawać się kłopotliwa. W końcu będzie to wymagało wymiany kotła i zainstalowania nowych rur. Ale pomyśl o tym w ten sposób: Jeśli nie dokonasz modernizacji teraz, Twój stary system wkrótce znowu się zepsuje. Po wygaśnięciu gwarancji na stary kocioł nie będzie można uzyskać ochrony ubezpieczeniowej ani gwarancji . Oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz musiał wydać tysiące złotych na naprawę lub wymianę.

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Pompa ciepła powietrzna wykorzystuje czynnik chłodniczy, który jest gazem parującym w bardzo niskich temperaturach, do pobierania ciepła z powietrza na zewnątrz i przekazywania go do domu. Gdy czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej skrapla się z powrotem do cieczy, przekazuje ciepło do wnętrza domu. Jednostka zewnętrzna posiada wentylator, który zasysa powietrze zewnętrzne, filtruje je i przepuszcza przez wężownicę czynnika chłodniczego wewnątrz wymiennika ciepła.

Ciepło z powietrza wewnątrz jednostki jest przekazywane do czynnika chłodniczego, który zamienia się w niskotemperaturową ciecz. Gdy czynnik chłodniczy przechodzi przez wymiennik ciepła jednostki wewnętrznej, przekazuje ciepło do powietrza wewnątrz domu.

Dlaczego powinieneś rozważyć zmianę systemu grzewczego już teraz?

ASHP są bardziej wydajne niż systemy grzewcze wykorzystujące gaz lub olej. Są tańsze w eksploatacji, a także bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ emitują mniej dwutlenku węgla. Tak więc ASHP to lepszy wybór zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego budżetu. ASHP mogą również obniżyć rachunki za energię nawet o 50% w porównaniu ze staromodnymi kotłami olejowymi lub gazowymi, więc możesz zaoszczędzić całkiem spore pieniądze. Poza tym, że ASHP są tańsze w eksploatacji, są również tańsze w instalacji niż stare kotły. Jeśli masz stary kocioł, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat ulegnie on awarii.

ASHP są również cichsze niż staromodne kotły gazowe i olejowe. I mają znacznie niższą emisję dwutlenku węgla – o około jedną czwartą mniej niż kotły gazowe. Nie wytwarzają również dwutlenku siarki, który może powodować kwaśne deszcze. Nie wytwarzają też dwutlenku azotu, który może powodować smog.

Wybierając pompę powietrza, postaw na rzetelną firmę taką jak np. https://hymon.pl, która cieszy się dobrą opinią. Szukaj firmy, która posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych rzeczy, których należy szukać w pompie powietrznej, jest trwałość.

Powinieneś przejść na powietrzną pompę ciepła tak szybko, jak to możliwe. Pompy ciepła są tańsze i bardziej przyjazne dla środowiska niż staromodne kotły. Nie wymagają też instalowania nowych rur. Jednostka zewnętrzna może być podłączona do istniejącej w domu instalacji centralnego ogrzewania. Zaoszczędzisz więc zarówno pieniądze, jak i czas.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx