Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 lutego 2023

Gdzie kupić i jak używać wosku do aparatu ortodontycznego?

Aparaty ortodontyczne są popularnym sposobem na poradzenie sobie z wadami zgryzu. Składają się one jednak z ostrych elementów, dlatego mogą powodować rany w jamie ustnej. Wówczas z pomocą przychodzi wosk. Gdzie go kupić i jak używać?

Czym jest wosk do aparatu ortodontycznego?

Wosk ortodontyczny składa się z wosku typy mikrokrystalicznego, a czasem także olejów parafinowych czy wazeliny. Swoją konsystencją przypomina połączenie wosku z plasteliną. Pozwala na swobodne formowanie palcami, przed włożeniem go do jamy ustnej. Taka forma umożliwia na dostosowanie go do swoich potrzeb i kształtu aparatu ortodontycznego.

Do czego służy wosk ortodontyczny?

Wosk na aparat ortodontyczny ma za zadanie zabezpieczyć jamę ustną i jej wrażliwą błonę śluzową przed uszkodzeniami mechanicznymi. Metalowe elementy w ustach mogą bowiem obcierać i ranić. Wosk nakłada się na ostre i uwierające elementy aparatu ortodontycznego. Jest on niezwykle potrzebny zwłaszcza w pierwszych tygodniach od założenia zamków i łuków na zęby.

Dlaczego warto stosować wosk ortodontyczny?

Rany w jamie ustnej mogą być poważnym problemem. Ostre elementy aparatu potrafią nieustannie drażnić błonę śluzową. Wówczas powstają bardzo rozległe afty, które niekiedy nie goją się nawet przez kilka tygodni. Zabezpieczenie błony śluzowej jamy ustnej przed ostrymi i twardymi elementami z metalu pozwala na uniknięcie dyskomfortu i problemów z gojeniem.

Jak używać wosku do aparatu ortodontycznego?

Wosk do aparatu ortodontycznego jest zwykle sprzedawany w pałeczkach, z których należy oderwać odpowiednią ilość substancji. Jest on miękki, dlatego pozwala na formowanie dłońmi. Po nadaniu mu odpowiedniego kształtu wystarczy tylko nakleić go w miejscu, gdzie pojawiają się ostre, metalowe elementy. Jeśli chcesz pozbyć się wosku ortodontycznego z jamy ustnej, wystarczy umyć zęby zwykłą szczoteczką.

uśmiech z aparatem ortodontycznym

Gdzie kupić wosk na aparat ortodontyczny?

Wosk na aparat ortodontyczny jest bardzo popularnym produktem, który pozwala na zapewnienie komfortu prostowania zębów i uniknięcie bolesnych ran. Można kupić go bezpośrednio u ortodonty lub przez internet.

Wosk ortodontyczny jest jednym z wielu preparatów stworzonych z myślą o osobach, które noszą aparat. To także specjalne pasty, szczoteczki do ich aplikowania czy środki na już powstałe rany w jamie ustnej. Cały zestaw produktów dla osób noszących aparaty ortodontyczne można znaleźć m.in. w naszej ofercie – mówi specjalista z firmy SUNSTAR.

Wosk na aparat ortodontyczny to produkt bardzo tani. Jego ceny wahają się w granicach 5-20 zł, w zależności od pojemności opakowania. Na rynku pojawiają się też środki smakowe, które niekiedy są droższe. Jest to jednak bardzo niewielka kwota, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę korzyści, jakie daje takie rozwiązanie.

Co stanie się, gdy połkniesz wosk ortodontyczny?

Ze względu na skład wosku ortodontycznego jest on dopuszczony do stosowania w jamie ustnej. W razie połknięcia niewielkich ilości nie trzeba się martwić. Środki stosowane w jego składzie pojawiają się również w wielu innych lekach, także tych wymagających połknięcia. Zawsze przed jedzeniem warto jednak usunąć wosk szczoteczką do zębów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx