Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Uzupełnienie biogramu na Instagramie – najważniejsze informacje

Każdy, kto ma konto prywatne lub firmowe na Instagramie powinien zadbać o to, aby wyróżnić się spośród innych użytkowników portalu. Jak to zrobić najlepiej? Wystarczy, że uzupełnisz biogram na Instagramie, podając kilka istotnych informacji do wiadomości innych osób. Sprawdź, jakie dane powinny znajdować się w biogramie i dlaczego warto docenić tę sekcję na koncie w portalu społecznościowym.

Co napisać w biogramie na Instagramie?

Biogram na Instagramie to obecnie niedoceniana przez wielu użytkowników sekcja. Oczywiście – zdjęcia i filmy wstawiane na swoje konto przyciągają uwagę potencjalnych odbiorców w największym stopniu. Co jednak w sytuacji, kiedy po wejściu na konto nie ma na nim żadnych informacji o firmie lub konkretnej osobie? W większości przypadków potencjalny klient/odbiorca po prostu przechodzi dalej i zapomina o danym użytkowniku. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby poprawnie uzupełnić biogram na Instagramie.

Jeśli chodzi o uzupełnienie biogramu na Instagramie, oto kilka informacji, które są wręcz podstawowym „must have” dla każdego konta na tym portalu:

 • nazwa firmy/użytkownika/nick,
 • lokalizacja – to niezbędne, szczególnie dla restauracji i firm handlowych,
 • krótki życiorys/opis firmy,
 • dane kontaktowe – numer telefonu, e-mail,
 • link do portfolio/prac/oferty handlowej.

Pamiętaj, że biogram na Instagramie nie powinien być zbyt długi i jednocześnie może zawierać w sobie elementy graficzne. Stwórz go tak, aby był łatwy w przekazie i jednocześnie przyciągał uwagę potencjalnego odbiorcy.

Uwaga! Podawanie informacji kontaktowych bezpośrednio w biogramie może skutkować narażeniem swojej skrzynki e-mail np. na SPAM. Aby uniknąć takich sytuacji, stosuj proste zabezpieczenia polegające na modyfikacji adresów np. kontakt(at)biurofirma.pl, gdzie (at) to po prostu @. Dzięki temu boty spamerskie nie wykryją adresu e-mail, a więc Twoja skrzynka będzie w pełni bezpieczna.

Biogram na Instagramie – ile treści można zamieścić w tej sekcji?

Jeśli chodzi o biogramy na Instagramie, pamiętaj że:

 • masz 30 znaków na stworzenie nazwy konta,
 • dla konkretnej sekcji biogramu masz do wykorzystania zaledwie 150 znaków,
 • algorytm wpisywania biogramu na Instagramie nie wlicza do ilości wykorzystanego limitu znaków specjalnych.

Biogram na Instagramie – kilka praktycznych wskazówek

Jeśli już tworzysz biogram na Instagramie, koniecznie trzymaj się z góry ustalonych limitów znaków. Długość tekstu bez problemu sprawdzisz przy pomocy internetowego licznika słów/znaków w tekście. Chcesz zamieścić na swoim koncie ciekawy biogram, który przyciągnie uwagę? W takim razie stosuj się do kilku zasad:

 1. Umieść w treści indywidualny hashtag (o ile masz takowy) związany z Twoim przedsiębiorstwem lub marką osobistą.
 2. Klarownie przedstaw wszystkie informacje.
 3. Przyciągnij uwagę odbiorcy – np. podaj link do darmowych materiałów szkoleniowych lub oferty.
 4. Używaj prostych zwrotów do odbiorcy i przekazuj tylko istotne dane.
 5. Używaj tzw. emotikonów w BIO. To pozytywnie wpływa na interakcję z odbiorcami.

Teraz już wiesz, jak poprawnie napisać biogram na Instagramie oraz jakie elementy powinna zawierać ta sekcja. Po podaniu wszelkich niezbędnych informacji o swojej firmie/marce własnej prawdopodobnie przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów oraz pozytywnie wpłyniesz na wizerunek swojego konta w mediach społecznościowych – w tym przypadku na Instagramie.


Chcesz poznać jeszcze więcej kwestii dotyczących uzupełniania danych w BIO na Insta? Koniecznie odwiedz blog Sociallama.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx