Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Wymiana szybki iPhone 12 – jak to zrobić?

Wiele mówi się o tym, że iPhone 12 został przez producenta wyposażony w najsolidniejszą z dostępnych szybek. Apple – nie ujawniając zbyt wielu tajników – deklaruje ultrawytrzymałość tego elementu. Nie oznacza to jednak, że upadki i wstrząsy są urządzeniu całkowicie nie straszne. Może pojawić się konieczność wymiany szybki. Czy można to zrobić samodzielnie? Teoretycznie tak, w praktyce warto zaufać doświadczonemu serwisowi.

  1. Wymiana szybki w iPhonie 12 – procedura
  2. Dlaczego lepiej, by wymianę przeprowadzał serwis?
  3. Kiedy wymiana jest niemożliwa?

Wymiana szybki w iPhone 12 wymaga wiedzy i precyzji. To zadanie na tyle skomplikowane, że nie każdy serwis się go podejmie. Czy próbować samodzielnie? Możesz spróbować – jednak na własne ryzyko. Znacznie pewniej zlecić pracę specjaliście, choćby dlatego, że w wielu serwisach zyskujesz kilkumiesięczną gwarancję na problemy, które pojawią się przy późniejszym użytkowaniu urządzenia. Specjalistom niestraszna także wymiana tylnej szybki iPhone lub nawet wymiana szybki Apple Watch.

Wymiana szybki w iPhonie 12 – samodzielnie lepiej nie

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, wymiana szybki w iPhonie 12 to skomplikowana procedura. Przede wszystkim potrzebujesz sprzętu, czyli:

  • płytki do pryzmowania wyświetlacza,
  • śrubokrętu,
  • ssawki próżniowej,
  • alkoholu izopropylowego,
  • bardzo cienkiej szpachelki grubość 0,1 mm.
  • separatora,
  • formy do pozycjonowania szkła.

Raczej nie są to narzędzia, które przechowujemy w domu, natomiast ich właściwe wykorzystanie to już połowa sukcesu. Co dalej?

Zanim założysz nową szybkę, należy usunąć wszystkie dotychczas wykorzystywane części. Najpierw odkręca się śruby przy złączu ładowania i oddziela wyświetlacz od obudowy, podgrzewając suszarką do włosów i podważając nożem zwilżonym alkoholem. Później usuwa wszystko, co przykręcone do wyświetlacza: czujniki zbliżeniowe, truetone i głośnik. Najtrudniejszym etapem jest z pewnością ścinanie szkła, podczas którego może dojść do uszkodzenia telefonu.

Dlaczego lepiej, by wymianę przeprowadzał serwis?

Na każdym etapie zdejmowania uszkodzonej i montażu szybki w iPhonie 12 istnieje poważne ryzyko uszkodzenia wyświetlacza lub funkcji dotykowej. Serwisy stosują specjalne narzędzia, dzięki którym to ryzyko jest mniejsze, a prace stają się szybsze, bardziej precyzyjne i bezpieczniejsze dla urządzenia. Jeśli na przykład rozedrzesz taśmy wyświetlacza, nie skorygujesz już samodzielnie pomyłki.

Kiedy wymiana jest niemożliwa?

Wymiana szybki iPhone 12 jest możliwa tylko, gdy wyświetlacz pozostał sprawny. Warto sprawdzić, czy obraz jest wyświetlany w taki sam sposób jak przed uszkodzeniem szkła, co będzie wskazywało na brak uszkodzenia matrycy. Jeśli obraz na ekranie nie jest wyświetlany po włączeniu lub ma defekty, prawdopodobnie wymienić trzeba cały moduł wyświetlacza.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx