Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Co zrobić, by schody w pomieszczeniach były bezpieczniejsze?

Odpowiednio zaprojektowane schody nadają przestrzeni ciekawego charakteru. Stanowią ważny element wykończenia, umożliwiają sprawne przemieszczanie się. Powinny być trwałe, wytrzymałe i zapewniać wygodę. Schody powinny być odpowiednio zabezpieczone, by móc poruszać się po nich komfortowo. Jak zadbać o przestrzeń, by była funkcjonalna?

Zadbaj o oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest jednym z ważniejszych aspektów. Dzięki niemu nawet w nocy można się po nich bezpiecznie się przemieszczać. Dodatkowo świetnie podkreśla ich charakter. W tym celu warto zamontować taśmy LED. Są stosunkowo cienkie, a po zamontowaniu praktycznie niewidoczne. Tworzą przytulną, ciepłą atmosferę i nie oślepiają podczas wchodzenia czy schodzenia. Warto uzupełnić zestaw w sterownik schodowy, który posiada aż 62 efekty, w tym statyczne oraz dynamiczne, co pozwala osiągnąć wybrany efekt. Można ustawić go tak, by uzyskać efekt pojedynczo zapalających się stopni albo płynące kolory czy tęczę. Dzięki dedykowanym czujnikom taśmy cyfrowe RGBW lub RGB reagują na ruch i zapalają wtedy, kiedy wykryją osobę. Pozwala to zaoszczędzić prąd i jest niezwykle wygodne, szczególnie w nocy. Dodatkowo taśmy LED, jak na przykład ws2811, są atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Możesz ustawić je wedle własnych potrzeb, nastroju czy ulubionego koloru. Dodatkowo świetnie prezentują się zamontowane przy schodach drewnianych, jak i stalowych czy żelbetowych.

Balustrada i bramka zabezpieczająca

Schody powinny mieć odpowiednie zabezpieczenie w postaci balustrady. Szczególnie jeżeli w domu mieszkają dzieci czy osoby starsze. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych poręczy, które nie tylko wyglądają pięknie, ale także spełniają swoje praktyczne zadanie. Odpowiednie barierki pozwolą bezpiecznie poruszać się w górę i dół bez obawy o wypadek. W przypadku małych dzieci warto również zamontować dodatkową poręcz nieco niżej. Wielu rodziców decyduje się również na kupno specjalnej bramki zabezpieczającej wejście i zejście na schody. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko wdrapania się dziecka na stopnie i ewentualny upadek z wysokości.

Zarówno odpowiednie oświetlenie, jak i balustrada pozawalają zadbać o bezpieczeństwo. Dodatkowo podkreślają estetykę przestrzeni i stanowią niebanalną ozdobę we wnętrzu. Sama instalacja jest praktycznie niewidoczna i łatwa w montażu. Dzięki temu unikniesz dodatkowego sprzątania kinkietów czy lampek zamontowanych przy stopniach. Warto wybierać praktyczne rozwiązania!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx