Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Jaki smartwatch kupić?

Jaki smartwatch kupić? Czym w ogóle jest zegarek smartwatch i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni produkt? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Co to jest smartwatch?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując zegarek smartwatch?

Inteligentny zegarek – bo tak właśnie nazywa się smartwatch’e – to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko ułatwiają komunikację międzyludzką, dając dostęp do sieci, ale i informują użytkownika o wielu ważnych aspektach – również tych związanych ze zdrowiem. Czym dokładnie jest smartwatch? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, kupując zegarek inteligentny? Szczegóły znajdziesz w poniższym wpisie. 

Co to jest smartwatch?

Co to jest smartwatch? Otóż to nic innego jak po prostu inteligentny zegarek, który stał się swego rodzaju mobilnym centrum dowodzenia. Taki smartwatch nie tylko umożliwia sprawdzanie godziny, ale i innych parametrów – na przykład pogodę czy aktualne tętno użytkownika. Oferuje szeroką gamę różnorodnych funkcji, w tym także rozwiązania dla osób aktywnych sportowo. Dzięki inteligentnemu zegarkowi możesz kontrolować ilość spalonych kalorii podczas treningu, monitorować sen i analizować ogólnie stan zdrowia czy kondycję. Taki miniaturowy komputer pozwala także na bezproblemową komunikację ze światem. Możesz kontaktować się ze swoimi znajomymi, rozmawiać z nimi przez zegarek lub wysyłać wiadomości tekstowe, a także sprawdzać inne informacje, w tym także social media. 

Oczywiście, nie każdy inteligentny zegarek oferuje te wszystkie opcje. Dlatego należy w pierwszej kolejności zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy i na tej podstawie dobrać optymalne urządzenie dla siebie. 

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek smartwatch?

Kupując zegarek typu smartwatch, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją techniczną interesujących Cię urządzeń. Przede wszystkim sprawdź, jaki ma system operacyjny i czy jest on kompatybilny z Twoim smartfonem. Następnie zastanów się, jakiej wielkości wyświetlacz będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Do najpopularniejszych rodzajów wyświetlaczy zalicza się aktualnie LCD, OLED, E-Ink oraz Amoled czy Super Amoled. Jeśli natomiast chodzi o kształt wyświetlacza, dostępne są smartwatche okrągłe, które przypominają tym samym klasyczny zegarek, jak i prostokątne. Ten ostatni kształt lepiej wykorzystuje przestrzeń i z tego powodu cieszy się większą popularnością. 

Kolejny parametr wiąże się z baterią. Czas pracy na baterii to właściwie najważniejsza cecha, na którą każdy zwraca uwagę. Inteligentny zegarek jest mały, a zatem baterie, które się w nich montuje, mają nieco ograniczoną pojemność. Niektóre urządzenia trzeba ładować codziennie, inne natomiast co kilka dni. Zastanów się, jaki czas pracy na baterii będzie dla Ciebie optymalną i mało problematyczną opcją. Pamiętaj również o tym, że czas pracy na baterii zegarka skraca duży wyświetlacz, aktywna łączność z siecią czy inne dodatkowe funkcje – na przykład GPS, pulsometr czy często przychodzące powiadomienia. 

Szukając odpowiedniego zegarka, zwróć uwagę na jego funkcjonalność. Do najważniejszych funkcji zalicza się odbieranie połączeń, wiadomości i powiadomień, możliwość odpisywania na wiadomości, wspomniane opcje sportowe, prognoza pogody, kalendarz czy inne rozwiązania, które będą uzupełnieniem smartfona. Taki inteligentny zegarek może mieć także moduł NFC. Dzięki temu nie będziesz musiał wyciągać karty lub telefonu, aby zapłacić zbliżeniowo za swoje zakupy w sklepie.

Dostępne w sklepach inteligentne zegarki oferowane są w wariantach dla kobiet (smartwatch damski) i mężczyzn (smartwatch męski). Różnią się one nie tylko kształtem i rozmiarem, ale też niektórymi dodatkowymi opcjami. Jeżeli więc chodzi o to, jaki smartwatch wybrać, warto zastanowić się, kto będzie z niego korzystał. Można też wybrać typowy zegarek sportowy z funkcjami smart. Takie zegarki smartwatch lepiej sprawdzą się podczas wymagających treningów niż zwykłe modele.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx