Jakie kominki dachowe wybrać decydując się na dachówkę marki CREATON?

default

default

Na wiele parametrów naszego dachu – na przykład jego szczelność czy żywotność – wpływa nie tylko użyte pokrycie, ale także jakość dodatkowych akcesoriów, takich jak kominki dachowe. Dlatego też w sytuacji, kiedy zdecydowaliśmy się na dachówki marki CREATON, powinniśmy zadbać o to, aby wszystkie inne umieszczone na połaci produkty cechowały się równie dobrymi parametrami technicznymi. Dlatego też najlepszy wybór stanowią systemowe rozwiązania tego samego producenta.

Jaką funkcję pełnią kominki dachowe?

Kominki dachowe to ważne elementy domowych systemów wentylacji, stanowiące ich zwieńczenie. Akcesoria te odpowiadają za odpowietrzanie instalacji sanitarnych oraz zapewnienie prawidłowego ciśnienia w rurach kanalizacyjnych. Wybór najlepszych modeli kominków pozostaje więc niezwykle istotnym zagadnieniem – od ich poprawnego funkcjonowania zależy również nasze zdrowie. W trakcie zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość, funkcjonalność oraz trwałość rozważanych rozwiązań. Na tle dostępnych na rynku opcji wyjątkowo dobrymi parametrami odznaczają się nowoczesne kominki wentylacyjne SIGNUM 3.0 z oferty CREATON Polska, dedykowane między innymi do modeli dachówek FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS oraz RATIO.

Przewaga rozwiązań systemowych CREATON

Dach jest złożoną konstrukcją, na której prawidłowe funkcjonowanie składają się wszystkie jej elementy. W praktyce oznacza to, że pozostaje tak szczelny, jak jego najsłabszy fragment. Jeżeli zainwestowaliśmy więc w wysokiej jakości dachówki ceramiczne CREATON (na przykład popularne modele jak TITANIA, SIMPLA, DOMINO czy PREMION), a równocześnie zdecydujemy się na tańsze zamienniki, znacznie osłabimy parametry dachu. Co więcej, zaburzona zostanie również jego estetyka. Dla odmiany kominki CREATON tworzą wraz z produktami marki spójne funkcjonalnie oraz wizualnie systemy dachowe. Ich pełne dopasowanie gwarantuje maksymalną szczelność, a także jednolity, atrakcyjny wygląd połaci. Dzięki kompatybilności kominków CREATON z pozostałymi elementami systemów marki wyeliminowany zostaje też długotrwały proces ustawiania oraz uszczelniania. W efekcie ich montaż trwa krócej, dzięki czemu możemy zaoszczędzić część kosztów związanych z pracą dekarza. Dodatkowo ceramiczne kominki CREATON – w przeciwieństwie do wykonanych często z plastiku – są niepalne i odporne na działanie skrajnych temperatur.

Gwarancja na dach z produktami CREATON

Co niezwykle istotne, jeżeli zdecydowaliśmy się na dachówki CREATON, musimy pamiętać, że zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Gwarancji” (umieszczonymi na stronie producenta) zastosowanie na dachu nieoryginalnych akcesoriów, skutkować będzie utratą okresu ochronnego na cały dach. Jeśli skorzystamy jednak wyłącznie z produktów tej marki, takich jak modele nowej generacji SIGNUM 3.0, przysługiwać będzie nam jedna z najdłuższych na rynku gwarancji, przyznawana na okres aż do 50 lat.

Kominki dachowe marki CREATON stanowią więc oczywisty i równocześnie najlepszy wybór, w sytuacji, gdy zdecydowaliśmy się na dachówki tego producenta. Jako przemyślane rozwiązania systemowe gwarantują nie tylko wysoką odporność dachu na działanie wilgoci (wydłużając jego żywotność), ale także umożliwiają zachowanie spójnego wyglądu połaci, estetycznie łącząc się z wszystkimi popularnymi dachówkami marki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx