Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Beton w Twoim wnętrzu – płyty z betonu architektonicznego na ścianie

Szare, surowe wnętrza to charakterystyczny element nowoczesnych loftów i mieszkań w stylu industrialnym. Okazuje się jednak, że płyty betonowe na ścianę to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Beton architektoniczny stanowi świetne tło dla cieplejszych dodatków i dodaje aranżacjom charakteru. Dlaczego warto go wykorzystać?

Szare, surowe wnętrza to charakterystyczny element nowoczesnych loftów i mieszkań w stylu industrialnym. Okazuje się jednak, że płyty betonowe na ścianę to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Beton architektoniczny stanowi świetne tło dla cieplejszych dodatków i dodaje aranżacjom charakteru. Dlaczego warto go wykorzystać?

W jakiej aranżacji sprawdzą się płyty betonowe na ścianę?

Beton architektoniczny jest materiałem, który kojarzymy przede wszystkim z surowym loftem. To chłodny, ale też bardzo stylowy sposób na wykończenie wnętrz. Płyty betonowe na ścianę mogą pokrywać całą jej powierzchnię lub jedynie pewien segment, na przykład wnękę. W takim wydaniu beton architektoniczny spotykamy na przykład w aranżacjach minimalistycznych czy nawet rustykalnych. 

Jakie właściwości ma beton architektoniczny na ścianę?

Betonowe płyty na ściany mają bardzo praktyczne właściwości, dzięki którym nadają się do stosowania nawet w trudnych warunkach, na przykład w wilgotnej łazience czy w przedpokoju. Materiał tego typu jest odporny na szkodliwe działanie wody, na ścieranie czy blaknięcie. Nie straszne są mu otarcia czy przebarwienia. Beton architektoniczny na ścianę sprawdzi się zatem w mieszkaniach najbardziej wymagających osób.

Beton na ścianie – jakie zalety estetyczne ma to rozwiązanie?

Na beton architektoniczny warto zdecydować się nie tylko dlatego, że jest to bardzo solidny i trwały materiał wykończeniowy, ale również dlatego, że ma on niezwykle oryginalny design. Montaż betonowych płyt potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Wprowadza do niego elegancką surowość, a do tego pięknie łączy się z takimi materiałami, jak ciepłe drewno czy zimna stal szlachetna. Zaletą takiego wykończenia jest też brak konieczności pielęgnowania go, odnawiania czy impregnowania. Beton architektoniczny nie pęka, nie łuszczy się i nie przebarwia, jak farby czy tapety. Raz zamontowany na ścianę, nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, nawet w trakcie generalnego remontu. 

Czy płyty z betonu architektonicznego nadają się tylko do wnętrz?

Liczne zalety betonu architektonicznego jako materiału na wykończenia wnętrz skłaniają do zastanowienia się, czy takie same płyty nie sprawdzą się również w trudniejszych warunkach, czyli na zewnątrz. Warto wiedzieć więc, że istnieją płyty z betonu architektonicznego na elewacje i cieszą się one dużą popularnością w nowoczesnym, minimalistycznym budownictwie. Na elewacji beton łączy się przede wszystkim z drewnem i wyrobami drewnopodobnymi. Płyty do zastosowań zewnętrznych to mieszanki betonowe z włóknem szklanym, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, skrajne temperatury), mrozu i promieniowania UV. Mają one zredukowaną wagę, aby nie obciążały nadto konstrukcji budynku. Dodatkowo mogą mieć też zróżnicowany kształt i fakturę. 

Beton architektoniczny to nowoczesny i bardzo stylowy materiał, który może gościć zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach. Przy braku pomysłów na eleganckie i niebanalne wykończenie swoich aranżacji, warto wziąć go pod uwagę – zwłaszcza, że sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx