Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Siatka na balkon. O czym pamiętać przy montażu?

Siatka ochronna to coraz powszechniejszy widok na polskich balkonach. Najczęściej kojarzymy je z mieszkaniami, w których żyją koty, ale warto pamiętać, że ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do tego. W nowym artykule wyjaśniamy, kiedy warto zamontować jedną z nich. jak wybrać odpowiedni model oraz podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy montażu siatki. Zapraszamy do lektury. 

Siatki na balkon – zabezpieczenie balkonu dla właścicieli kotów i nie tylko 

Siatki balkonowe zazwyczaj używane są w celu ochrony kota wychodzącego na zewnątrz. Prawidłowo zamontowana siatka skutecznie zapobiega wypadnięciu zwierzęcia z dużej wysokości lub jego ucieczce czy przejściu na sąsiedni balkon. Jak już wspomnieliśmy, mogą one być używane również w inny sposób. Chodzi przede wszystkim o to, że chronią one teren balkonu przed dostępem ptaków i innych małych zwierząt. Szczególnie często montuje się je w celu ochrony przed gołębiami, jaskółkami czy wróblami.

Siatki ochronne odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne

By siatka zapewniła odpowiednią ochronę naszego pupila i balkonu, musi być odpowiedniej jakości. Decydując się na wykonanie takiej osłony, upewnijmy się, że będzie ona zrobiona z mocnej siatki. Chodzi tu nie tylko o wytrzymałość mechaniczną, ale też odporność na różne niekorzystne czynniki, którym siatka będzie poddawana na co dzień. Są to przede wszystkim promieniowanie UV, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. 

Najważniejsze zasady montażu siatki. Jak skutecznie zabezpieczyć balkon?

Dla trwałości całej konstrukcji duże znaczenie ma też montaż siatki balkonowej. Powinien on być przeprowadzany starannie i z użyciem starannie dobranych materiałów. Jeśli nie czujecie się na siłach ku temu, by samodzielnie wykonać siatkę, powierzcie to zadanie specjalistom. Przy wyborze firmy oferującej siatki na balkon uwagę zwróćcie na to, z jakich technologii montażu korzysta. Powinny one być nowoczesne i sprawdzone we wcześniejszych realizacjach. 

Jak dobrać oczka siatki? Siatka balkonowa dobrana do twoich potrzeb

Przed rozpoczęciem prac należy gruntownie zastanowić się nad tym, jaka siatka będzie najlepsza. Bardzo duże znaczenie ma wielkość oczek, która powinna być dopasowana do rozmiarów zwierząt, przed którymi ma ona chronić. Warto kierować się następującym przelicznikiem:

  • do ochrony przed gołebiami: 50 x 50 mm
  • do zabezpieczenia kota: 40 x 40 mm
  • do ochrony przed wróblami: 28 x 28 mm
  • do ochrony przed jaskółłkami: 19 x 19 mm

Siatki zabezpieczające na balkon zapewniają beztroski wypoczynek na świeżym powietrzu i pozwalają uchronić przechowywane na balkonie przedmioty przed ptakami. Właściciele kotów na pewno zainteresują zaś ochroną ich zwierzęcia przed upadkiem. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx