Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Pierścionki na palce – jak modnie je nosić?

Pierścionki na palce to jedne z najczęściej wybieranych przez kobiety ozdób. To ciekawy element stylizacji, który potrafi całkowicie ją odmienić. Pierścionek z jednej strony może być bardzo delikatny i niezobowiązujący, a z drugiej – dać wyraz osobowości osoby, która ją nosi. Wszystko zależy od tego, na jaki wzór postawimy. Jak należy nosić pierścionki, aby wyglądać modnie i na co zwrócić uwagę podczas wyboru takich ozdób?

Jak nosić pierścionki na palce?

Bardzo popularne rozwiązanie stanowią pierścionki z dużym oczkiem. W zależności od indywidualnych preferencji osoby noszącej kamień może być bezbarwny lub kolorowy. Chcąc wejść w posiadanie pierścionka pasującego do różnych stylizacji, warto postawić na neutralność, czyli pierścionek z jasnym kamieniem. W ostatnim czasie bardzo modne stały się również pierścionki w nietypowych formach, czyli np. niedomknięty okrąg, falowana linia lub pierścionek owijający palec, np. w kształcie roślinnej łodygi lub żmii.

Zmieniająca się moda sprawia, że kobiety coraz częściej zamiast jednego delikatnego pierścionka wybierają kilka, tworząc tym samym stylizację dla całej dłoni. Takie rozwiązanie może być naprawdę bardzo efektowne. Jak zestawić ze sobą pierścionki na palce, aby korzystnie się prezentowały? Warto dopasować wybrane przez siebie wzory do sposobu ich noszenia. Chcąc nosić kilka pierścionków na jednym palcu, najlepiej zdecydować się na dość cienkie obrączki, co nada dłoniom delikatny i lekki wygląd. Z drugiej strony, zakładając po jednym pierścionku na kilka palców, warto wybrać zupełnie różne ozdoby: proste obrączki z pierścionkami zdobionymi cyrkoniami lub kamieniami, z dodatkiem błysku i koloru, a także z ciekawymi kształtami geometrycznymi. W taki sposób stworzyć można niepowtarzalną i bardzo efektowną stylizację.

Pierścionki na palce – jaki materiał wybrać?

Chcąc kupić pierścionek do codziennego noszenia, warto zastanowić się, jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni. Salony jubilerskie najczęściej proponują swoim klientom ozdoby ze złota i srebra, tłumacząc to dużą trwałością i elegancją. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że pierścionki z wysokich prób srebra i złota mają często dość wysokie ceny. Świetną alternatywę stanowią pierścionki na palce z innych materiałów, np. ze stali szlachetnej. Ich niższa cena nie świadczy jednak o niższej jakości! Stal szlachetna nie ulega korozji i przebarwieniom, co pozwala jej zachować elegancki wygląd nawet po długotrwałym kontakcie z wodą. Co więcej, stal szlachetna to materiał bezpieczny dla alergików i osób z wrażliwą skórą, ponieważ nie uczula i nie wywołuje podrażnień. Wbrew przekonaniu, że biżuteria ze stali szlachetnej występuje jedynie w srebrnym kolorze, spotkać można wiele różnych jej odcieni. Bardzo często tego typu biżuteria jest dodatkowo pozłacana lub posrebrzana, co dodaje jej elegancji i sprawia, że jest jeszcze bardziej efektowna.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx