Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Mozaika do łazienki – dlaczego warto ja wybrać?

Wśród wielu odmian płytek, z których możemy wybierać, technika mozaiki do łazienki jest jedną z najczęściej stosowanych. Osoby, które decydują się na mozaikę do łazienki, czy to na podłogę, czy na ścianę, z pewnością jasno wyrażają swój styl: są miłośnikami sztuki i elegancji. Nie bez powodu mozaika jest techniką wykorzystywaną już w starożytności.

Elegancka łazienka z mozaiką – podpowiadamy jak ją wykonać

Jeśli myślisz, że mozaika na podłogę do łazienki ma być zatem połączona z koniecznie klasycznym stylem, nie wyciągaj pochopnych wniosków. Wykorzystaj nowe materiały, zadbaj o odpowiednią grę świateł, pamiętaj o kontrastach. Dzięki temu sprawisz, że mozaika do łazienki stanie się odpowiednia również wtedy gdy będziesz chciał nadać swojemu domowi nowoczesny i minimalistyczny styl. Wybór mozaiki do łazienki nie wiąże się z pokryciem tą techniką całej ściany. Zawsze można poświęcić się tylko kilku detalom, takim jak np. wnętrze prysznica. 

Płytki użyte do mozaiki do łazienki są odporne na zużycie i czas oraz łatwe do czyszczenia. Pozwalają na tworzenie wzorów chromatycznych i geometrycznych. Poza tym reagują na ogromną różnorodność materiałów, takich jak szkło, marmur, kamień, terakota czy metal. Mozaika na podłogę do łazienki ze szkła ma tę zaletę, że jest niezwykle wszechstronna i gwarantuje dużą różnorodność pod względem kolorów. Gres porcelanowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych trendów ostatnich lat. Również w przypadku białej łazienki z mozaiką, stanowi najlepszy wybór.

Zalety mozaiki łazienkowej – to warto wiedzieć

Mozaika do łazienki pozwala na zastosowanie różnych materiałów, w zależności od charakterystyki wyposażenia i stylu łazienki . Na poziomie estetycznym istnieje zatem możliwość tworzenia ciekawej geometrii i kolorystyki, zwłaszcza w przypadku zastosowania płytek o niewielkich rozmiarach. Mozaikami można pokryć całą ścianę lub wyeksponować pewne detale, takie jak rama lustra czy wnętrze prysznica. Gwarantuje również doskonałe rezultaty, gdy chcesz wykonać specjalny projekt.

Jeśli chce się ożywić łazienkę luksusową, a przynajmniej designerską, warto łączyć i eksperymentować z różnymi materiałami. Na przykład kryształową łazienkę można ozdobić dużym lustrem z mozaikową ramą. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie klasycznego koloru, gdzie biała łazienka z mozaiką staje się luksusowym pomieszczeniem. W tym przypadku należy jednak postawić na mniejsze płytki, które świetnie współgrają z ciemną fugą.

Generalnie mozaiki do łazienki ceramiczne są preferowane przez tych, którzy chcą podkreślić klasyczny charakter pomieszczeń, natomiast mozaiki szklane mają tę zaletę, że zapewniają szeroką gamę odcieni chromatycznych i okazują się dość uniwersalne. Są też metalowe mozaiki, które pod pewnymi względami są najbardziej innowacyjne, również dzięki ich zdolności do tworzenia specjalnych gier światła, idealne dla gustów tych, którzy chcą stylu minimalistycznego lub nowoczesnego.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx