Jak dobrać słoiki na przyprawy dla gastronomii?

Do najbardziej aromatycznych ziół zalicza się te świeże – hodowane w doniczkach lub ogrodzie. Brak takiej możliwości powoduje, że musimy zdecydować się na przyprawy suszone. Świeżo zmielone zioła cechują się bardzo intensywnym aromatem. W gastronomii ze względu na wygodę częściej używa się przypraw w torebkach, które również doskonale sprawdzają się w kuchni. Jednak wiele osób nie wie, że przechowywanie suszonych ziół w takich opakowaniach może spowodować ich szybkie wietrzenie. Przypraw nie należy także zostawiać w okolicy źródła ciepła oraz przy lodówce. Oba przypadki są dla nich niebezpieczne ze względu na wysoką wilgoć, która nie wpływa pozytywnie na ich jakość.

Jak przechowywać przyprawy?

Do długotrwałego przechowywania suszonych ziół idealnie nadają się słoiczki, które pozwalają zachować ich oryginalny aromat na dłużej. Przy wyborze słoiczków na przyprawy, znaczenie ma również rodzaj przyprawy. Przyprawy, które składają się z większej ilości tłuszczu, jak gorczyca czy gałka muszkatołowa nie powinny mieć kontaktu ze światłem. Warto wtedy wybrać takie słoiczki na przyprawy Emcor, które nie przepuszczają światła. Styczność z promieniami słonecznymi źle wpłynie także na mieszanki o intensywnym kolorze. Przede wszystkim aromatyczne przyprawy takie jak tymianek, kminek czy cynamon powinny być bardzo szczelnie zamknięte – w przeciwnym wypadku, ich zapach się szybko ulotni.

Jakie pojemniki na przyprawy wybrać?

Szukając odpowiednich pojemników na gotowe, suszone przyprawy, najlepiej zapoznać się z ofertą emcor-opakowania.pl. Słoiczki na przyprawy Emcor to produkt wysokiej jakości, który cechuje się także dużą funkcjonalnością oraz korzystną ceną. Firma podchodzi do zamówień w sposób indywidualny, przez co możemy mieć pewność, że zaproponowane rozwiązania są optymalnie dopasowane do naszych oczekiwań. Słoiczki na przyprawy to bardzo potrzebny dodatek do kuchni, zwłaszcza profesjonalnej. Tylko właściwie przechowując przyprawy i zioła, możemy być pewni, że zachowają swój aromat, kolor, smak i właściwości. Warto więc postawić na produkty wysokiej jakości. W sklepie emcor-opakowania znajdziesz przede wszystkim:

  • słoiczki na przyprawy plastikowe – jest to najbardziej ekonomiczny wybór; dodatkowo cechują się one dużą odpornością na uszkodzenia; na rynku możemy spotkać tego typu produkty, które czasem bywają nieszczelne, przez co aromat przypraw może się szybko ulatniać. Warto więc wybrać produkt wysokiej jakości jak na przykład słoiczki Emcor.
  • słoiczki na przyprawy szklane – jest to opcja, która znakomicie eliminuje ulatnianie się zapachów i zupełnie ich nie chłonie; 
  • słoiczki na przyprawy ceramiczne – tego typu produkty nie chłoną zapachów i nie przepuszczają światła, więc znakomicie sprawdzą się na przykład do przechowywania przypraw o większej zawartości tłuszczu; 
  • słoiczki na przyprawy drewniane – jest to artykuł, który dopasowuje się do niemal każdej kuchni i nie przepuszcza światła; są to pojemniki, które mogą chłonąć zapachy, z tego względu warto przechowywać w nich zawsze te same przyprawy, aby nie mieszać aromatów. 
0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx