Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Folia stretch mini-rap – 3 sytuacje, w których będzie niezastąpiona!

Fot.: freepik.com

O tym, jak genialnym wynalazkiem dla branży szeroko pojętego transportu, obejmującego wszelkiego rodzaju produkty, okazała się niepozorna folia stretch, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to bowiem jeden z najprostszych, najtańszych i dodatkowo najszybszych sposobów zabezpieczania palet oraz produktów, które są przewożone na różne odległości. Jednym z innowacyjnych rodzajów folii stretch, jest folia mini – rap. Poznaj 3 sytuacje, w których jest ona niezastąpiona!

Folia stretch z jednej strony skutecznie chroni przed wilgocią, brudem, a także niekontrolowanym przemieszczaniem się transportowanych produktów. Z drugiej zaś w żaden sposób nie niszczy chronionych powierzchni, jak może to zrobić tradycyjna taśma klejąca. Jej wersja mini-rap różni się od zwykłej folii przede wszystkim szerokością oraz dodatkowym akcesorium, jakim jest rączka. Pozwala to na niezwykle wygodne i szybkie zabezpieczanie przedmiotów. Do czego możemy wykorzystać taką folię?

Folia mini rap do wysyłki paczek

Jednym z najczęściej spotykanym zastosowaniem folii mini-rap jest pakowanie przesyłek. Tym samym jest to po prostu niezbędnik dla każdego sklepu internetowego czy jakiegokolwiek innego, który prowadzi sprzedaż wysyłkową. Co najważniejsze, warto mieć taką folię również do użytku prywatnego, kiedy sami wysyłamy jakieś paczki, które chcemy dodatkowo zabezpieczyć. Tutaj trzeba zaznaczyć, że do wyboru mamy dwa rodzaje folii mini-rap:

  • folia mini-rap transparentna, czyli standardowa folia przeźroczysta
  • folia mini-rap czarna, uniemożliwiająca identyfikację wysyłanego przedmiotu

W jakich jeszcze sytuacjach folia mini-rap jest niezastąpiona?

Wykorzystanie folii mini rap przy przeprowadzce

Każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością spakowania swoich rzeczy. Najczęściej wykorzystujemy do tego kartonowe pudła. Warto jednak dodatkowo je ofoliować. W tym przypadku mini-rap sprawdza się doskonale. Za jej pomocą możemy również zabezpieczyć sprzęt elektroniczny czy AGD – zwłaszcza ten większy, taki jak pralka czy lodówka. Z łatwością owiniemy je w folie, która nie tylko ochroni urządzenia przed wilgocią czy uszkodzeniem, ale także w przypadku lodówki przed otwarciem się jej drzwi w czasie transportu. Z tego też powodu folia mini rap doskonale sprawdza się przy zabezpieczeniu mebli. Ponadto, jeśli przewozimy kruche przedmioty, je również można zabezpieczyć grubszą warstwą folii mini rap, zanim wsadzimy je do kartonowych pudeł.

Zabezpieczenie przedmiotów przeznaczonych do przechowywania

Nawet jeśli się nie przeprowadzamy i na razie nie planujemy tego w najbliższym czasie, nadal możemy wykorzystać folię mini rap w bardzo praktyczny sposób. Zawsze znajdzie się bowiem w naszym domu czy mieszkaniu rzecz, której nie używamy i chcemy ją schować na strych czy do piwnicy. W takiej sytuacji dobrze jest osłonić dany przedmiot przed kurzem i wilgocią, owijając go folią mini-rap. W ten sposób można zapakować wszystko, począwszy od urządzeń elektrycznych, poprzez książki czy kartony z ubraniami, na różnego rodzaju akcesoriach i bibelotach skończywszy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx