Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Tarcze diamentowe Husqvarna – jaką wybrać?

Obróbka twardych materiałów budowlanych – kamienia, marmuru, cegły, czy gresu wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Gwarancją sukcesu jest posiadanie przecinarki, a także tarczy diamentowej dedykowanej do cięcia materiału o konkretnej twardości. Jak wybrać odpowiednią tarczę do cięcia twardych materiałów budowlanych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej

Jakie są rodzaje tarcz diamentowych?

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się wiele surowców o różnej budowie oraz właściwościach. W związku z tym na rynku pojawiła się potrzeba powstania narzędzi, które byłyby skuteczne w cięciu i szlifowaniu. Czołowi światowi producenci sprzętu budowlanego, jak Husqvarna Construction, zaczęli wykorzystywać segmenty diamentowe w połączeniu z tarczą tnącą. Takie rozwiązanie okazało się „strzałem w dziesiątkę” i dało jeszcze większe możliwości w obróbce twardych materiałów, w szczególności kamienia naturalnego, czy marmuru.

Specyfika prac i właściwości samych surowców wymusiły także na producentach stworzenie dedykowanych tarcz tnących nie tylko do konkretnego materiału ale także do czynności – cięcia lub szlifowania. Na rynku występują różne rodzaje tarcz diamentowych, a najpopularniejsze z nich to: tarcze z segmentem ciągłym, tarczce ze szczelinami oraz tzw. tarcze turbo, czyli tarcze segmentowe bez szczelin.

Jaka tarcza diamentowa do przecinarki?

Tracze z bieżnią ciągłą dedykowane charakteryzują się gładką strukturą, bez zębów i szczelin. Dzięki temu sprawdzają się do cięcia materiałów bardzo twardych, a zarazem kruchych, takich jak płytki, gres, czy glazura, w przypadku których potrzebna jest nie tylko precyzja ale także pewny, ciągły ruch. Tarcze turbo zbudowane są nieco inaczej – na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do tarcz z ciągłą bieżnią. Jednak różnica jest taka, że segmenty diamentowe znajdują się w ostrzach. Taka budowa tarczy umożliwia precyzyjne przecinanie materiałów takich jak klinkier, cegły, bloczków komórkowych, czy innych materiałów kruchych, a także innych, co czyni ją bardzo uniwersalną.

Ostatni typ tarczy, czyli tarcza segmentowa ze szczelinami jest najbardziej precyzyjny i wytrzymały. Szczeliny sprawiają, że w trakcie wysokich obrotów tarczy, jej temperatura jest zredukowana, dzięki czemu cięcie jest stabilne. Takie narzędzia diamentowe wykorzystuje się między innymi do cięcia kostki brukowej, betonu zbrojonego, kamienia naturalnego, asfaltu, a nawet świeżego betonu. W ofercie sklepu internetowego Maufer.pl znajdziesz tarczę diamentową Husqvarna TACTI-CUT S50+ 350 MM. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli tarcz z linii brązowej Husqvarny. Kompatybilna jest zarówno z przecinarkami ręcznymi, jak i przecinarkami jezdnymi tej samej marki. Tarcza najczęściej wykorzystywana jest przez profesjonalistów z branży budowlanej i brukarskiej. Drugim popularnym modelem jest Husqvarna S85 TACTI-CUT o średnicy 350 mm. Wykorzystywana najczęściej do przecinania materiałów budowlanych takich jak cegła, dachówka, świeży beton, materiały ścierne, czy też asfalt. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i wydłużonym czasem eksploatacji w porównaniu do innych tarcz dostępnych na rynku. Przystępna cena za wysoką jakość sprawiają, że jest to ceniona tarcza wśród profesjonalistów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx