Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

31 marca 2023

Jak wzmocnić mięśnie pęcherza moczowego?

Wiele osób zastanawia się, jak można wzmocnić osłabione mięśnie pęcherza moczowego. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najlepszymi sposobami.

Ćwiczenia mięśni Kegla

Wśród najlepszych sposobów na wzmocnienie mięśni pęcherza moczowego można wskazać wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla, które mają szereg zalet. Ćwiczenia mięśni Kegla inaczej nazywane są również ćwiczeniami mięśni dna miednicy. Dzięki nim istnieje szansa na poprawę oraz utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mięśni jelit oraz pęcherza moczowego. Ćwiczenia Kegla działają na mięśnie wzmacniająco, a oprócz tego umożliwiają utrzymanie wszystkich narządów w jamie brzusznej na właściwym miejscu.

Biofeedback

Kolejnym skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni pęcherza moczowego jest terapia biofeedback. Jest to terapia behawioralna, dzięki której możliwe jest wyrobienie w pacjentach odpowiednich nawyków związanych z prawidłowym funkcjonowaniem mięśni. Biofeedback umożliwia usprawnienie mięśni, które są odpowiedzialne za oddawanie moczu. Ta metoda doskonale sprawdza się między innymi w przypadku nietrzymania moczu, które wymaga dodatkowej ochrony. W tej przypadłości polecane są na przykład wkładki chłonne. Z większą ilością informacji na ich temat można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://www.poznajelly.pl/

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to kolejna metoda wzmocnienia mięśni pęcherza moczowego, która w obecnych czasach jest dość często wykorzystywana. Podczas elektrostymulacji wykorzystywane są impulsy nerwowe, które wywołują skurcze. Dzięki skurczom wzmacniane są mięśnie odpowiedzialne za zaciskanie oraz rozluźnianie cewki moczowej, co ma bezpośredni wpływ na prawidłowość ich funkcjonowania.

Trening pęcherza

Bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie mięśni pęcherza moczowego będzie regularne realizowanie treningów pęcherza. Ta metoda uznawana jest za zachowawczą, jednak warto ją stosować, jeśli pragnie się poprawić funkcjonowanie swoich dróg moczowych oraz zapobiec powstawaniu ewentualnych problemów w przyszłości. Trening pęcherza w dużej mierze polega na planowaniu czasu oddawania moczu, który nie powinien być ani zbyt częsty, ani także zbyt rzadki.

Dieta

Podczas występowania problemów z pęcherzem moczowym warto również zadbać o stosowanie odpowiedniej diety, która może sporo pomóc w różnych przypadłościach. Osłabienie mięśni pęcherza moczowego bardzo często wiąże się z takimi problemami zdrowotnymi jak nadwaga lub otyłość. W takiej sytuacji warto uregulować swoją masę ciała oraz zastosować zbilansowaną dietę.

Leczenie operacyjne

W niektórych przypadkach problemów z osłabieniem mięśni pęcherza moczowego konieczne może być leczenie operacyjne, które może być realizowane w różnych wymiarach. Wśród dostępnych sposobów leczenia można wskazać zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i zabiegi iniekcyjne oraz zabiegi mechaniczne. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być dokonany przez lekarza specjalistę, który zajmuje się leczeniem pacjenta. Dzięki temu na pewno uda się poprawić funkcjonowanie mięśni pęcherza moczowego.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx