Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Jakie motocykle są modne w 2022 roku?

Moda na motocykle ma ponad stuletnią historię i wciąż nie ustaje. W 2022 roku czołowe marki motocyklowe wypuściły z hal produkcyjnych – lub wkrótce wypuszczą – kolejne modele swoich motocykli. Ofert jest bardzo wiele, dlatego też warto zapoznać się z najistotniejszymi z nich. Podążanie za motocyklową modą – zgodną ze standardami 2022 roku – z pewnością będzie korzystne.

Premiery motocykli w 2022 roku

W obecnym roku na rynku motocyklowym popularny jest trend, który można nazwać pragmatycznym. Ze względu na zawirowania gospodarcze związane z m.in. pandemią koronawirusa, większości producentów jednośladów zrezygnowała – lub złagodziła – rywalizację na prędkość maksymalną i ilość koni mechanicznych. Tego typu współzawodnictwo zostało uznane za kosztowe, a ilość klientów mogących skorzystać z „potworów” o potężnych silnikach – za niewielką. Kluczową rolę zaczęły odgrywać zastosowane technologie, jakość prowadzenia oraz wszechstronność. Jak nietrudno się domyślić, to one gwarantują sprzedażowy sukces nowych modeli.

Ogólny wykaz motocykli kluczowych motocykli – dla których rok 2020 był kluczowym momentem – przedstawia się następująco: Aprilia Tuareg 660, BMW K 1600 GT, Ducati Mulitstrada V2, Ducati Multistrada V4 Pikes Peak, Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO, Ducati Streetfighter V2, Ducati Streetfighter V4 SP, Honda NT1100, Husgvarna Norden 901, KTM RC390, KTM 1290 Super Duke R Evo, Kawasaki Z900RS SE, Kawasaki Vulcan S, Kawasaki Ninja 1000SX, Piaggio 1, Triumph Speed Triple 1200 RR, Yamaha XSR900, Yamaha MT-10 i Yamacha T-Max.

Popularne włoskie klasyki w obecnym roku

Wśród nowych motocykli kluczową rolę odgrywają słynne włoskie marki. Pośród nich czołowe miejsce ma niezaprzeczalnie Ducati, stanowiące symbol motocyklowej, włoskiej myśli konstrukcyjnej. Marka ta, odpowiedzialna za wyjątkowo udany model Ducati 916, obecnie oferuje interesujące i innowacyjne modele z serii Multistrada – wśród których za najbardziej sportowe może uchodzić Ducati Multistrada V4 Pikes Peak.

Oprócz tego istotna rola przypada koncernowi Piaggio. Oprócz marki o tej samej nazwie (Piaggio) w jego składzie znajdują się: Aprilia, Derbi, Gilera, Moto Guzzi, Vespa, Laverda. Za producenta wyjątkowo zaawansowanych technicznie motocykli uchodzi zwłaszcza Apirila, która zasłynęła modelem RS 250 – a obecnie oferuje nowoczesną Aprilię Tuareg 660. Podobnie Moto Guzzi, stosujące ciekawą myśl techniczną i odpowiadające za takie modele jak chociażby Moto Guzzi Griso 1100 oferuje obecnie m.in. motocykle Moto Guzzi V85TT oraz V9 Bobber. Z kolei flagowa marka Piaggio w 2022 roku zasłynęła generacją e-skuterów Piaggio 1, stworzonych do zapewniania miejskiej mobilności.

Zakup i wynajem motocykli sportowych

Nowe motocykle niewątpliwie budzą zainteresowanie. Niejeden miłośnik jednośladów chciałby je zakupić lub chociażby przejechać się na nich w ramach jazdy próbnej. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepów motocyklowych w Polsce, występujących także online. Ciekawą ofertę można znaleźć w sklepie https://motomio.pl/. Dostępna są w nim liczne model najsłynniejszych marek włoskich motocykli – z Ducati, Piaggio, Moto Guzzi i Benelli na czele.

Co istotne, oferowane są nie tylko motocykle do kupienia. Można skorzystać także z opcji jazdy testowej oraz wynajmu wybranego  jednośladu sportowego. Jest to dobra opcja, jeśli chce się w krótkim czasie i stosunkowo tanim kosztem skorzystać z konkretnego modelu nowego motocykla. Można także bez zobowiązań przetestować maszynę przed jej zakupem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx