Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Top 5 rad, dzięki którym Wasze stare rzeczy zyskają nowe życie

Nie ma się co oszukiwać, że wszyscy żyjemy eko. Zwyczajnie generujemy naprawdę spore ilości śmieci i do tego marnujemy zasoby. Cóż, nie wpływa to dobrze na stan środowiska. Trzeba przyznać, że powietrze jest naprawdę zanieczyszczone i jednocześnie wbrew niektórym opiniom winnym tego nie jest w żadnym przypadku węgiel. Taki styl życia wpływa również na zasobność naszych portfeli, a biorąc pod uwagę jeszcze inflację, to dobrze nie jest. Zatem czas na zmiany i dzisiaj zmiany będą dotyczyć ubrań, bo ich kupujemy za dużo, a potem wyrzucamy, gdy już się nam znudzą. Przedstawimy Wam top 5 rad, dzięki którym Wasze stare rzeczy zyskają nowe życie, a Wy dzięki temu zrobicie coś dobrego dla siebie, dla środowiska, a także dla zasobności portfela i nadal będziecie prezentować się obłędnie.

Top 1: naprawiać, a nie wyrzucać

Zacznijmy może od tego, że gdy na ulubionej parze spodni czy też bluzce pojawi się jakieś uszkodzenie, to zwyczajnie uważamy, że nie ma sensu tych rzeczy naprawiać i zdecydowanie lepiej od razu je wyrzucić. A chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nie jest to dobre rozwiązanie. Pomyślcie tylko jak wiele możecie zaoszczędzić, gdy daną rzecz naprawicie. W końcu dziurę można zaszyć, a przetarcie zacerować, a jeżeli pojawi się większe uszkodzenie, to można wykazać się kreatywnością i np. przykleić łatkę czy inne zdobienie. Gwarantujemy, że takie ubrania będą nadal dobrze się prezentować.

Top 2: Za małe? Nie wyrzucaj!

Cóż, nie tylko życie potrafi zaskakiwać, bo zaskakuje człowieka także waga. W końcu niby prowadzi zdrowy styl życia i niby dba o siebie, ale wystarczy tylko, że kilka razy się zapomni i zje jedzenie typu fast food, a już przybierze na wadze, a to trochę tu, a to trochę tam. Jedno jest pewne takie sytuacje zdarzają się często, ale nie oznacza to wcale, że trzeba od razu kupować nowe ubrania. Czasami wystarczy tylko i wyłącznie mała dawka kreatywności i już osiągniecie zamierzony efekt i zmieścicie się do danego ubrania. Jak to zrobić? Na pewno warto wszyć szeroki zamek, dzięki temu zyskacie nieco więcej luzu. Tutaj polecamy wam mocne zamki błyskawiczne. Możecie też pomyśleć nad wszyciem gumki, albo przeszyciem guziki w spodniach. Rzeczywiście małe rzeczy mogą dać naprawdę dobre efekty.

Top 3: gdy moda zmienną jest, to nie wyrzucaj ubrań

Moda zmienną jest i trudno się z tym nie zgodzić. To co wczoraj było modne dziś jest passe, a to co dziś jest modne jutro już pewnie nie będzie. Ale nie oznacza to wcale, że musicie wyrzucać te rzeczy. A wynika to z faktu, że moda często wraca. A to oznacza, że to co wczoraj było modne, a dziś nie jest, zapewne pojutrze znowu będzie – ot cały paradoks sytuacji. Dlatego też nie należy wyrzucać starych rzeczy czy tych, które już uważacie za niemodne, bo zapewne znowu będą.

Top 4: nie chodzisz, to sprzedaj

Jeżeli jednak uważacie, że dane ubranie już Wam się zupełnie nie podoba i nie macie ochoty w nim już chodzić, to nie ma się co dwa razy zastanawiać i zwyczajnie warto je sprzedać. Nawet jeżeli zarobicie małą kwotę, to jednak możecie ją odłożyć, a zapewne owa kwota szybko będzie się powiększać, gdy będziecie sprzedawać dane ubrania. Jest wiele apek czy też portali, gdzie można sprzedać ubrania. Oczywiście możecie też wesprzeć akcje pomocowe, np. niektóre schroniska przyjmują odzież, która potem jest sprzedawana i tak zarobione pieniądze przeznaczane są na jedzenie i leki dla zwierząt. Pamiętajcie jednak, że jeżeli chcecie pomagać, to nie możecie wysyłać byle czego, czyli zniszczonych ubrań, które normalnie byście wyrzucili.

Top 5: nowe życie starych rzeczy

Warto, a nawet trzeba dawać nowe życie starym rzeczom. Otóż małe zmiany mogą sprawić, że ubrania staną się zdecydowanie ciekawsze i będą przyciągać uwagę. Jeżeli wszyjecie zamki błyskawiczne w dolnej części nogawek, to Wasze spodnie staną się bardziej stylowe i modne. Możecie też ozdobić ubrania koronkami czy też haftami. Rzeczywiście koszty takich zdobień są nieduże, a Wy zyskujecie niemal nowe ubrania. W ten prosty sposób robicie coś dobrego dla siebie i przyrody.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx