Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Leasing pracowników z Ukrainy – jakie ma zalety?

Pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z rekrutacją.

Zapewnia oszczędność czasu i stały dostęp do wykwalifikowanych pracowników – tak właśnie możemy opisać leasing pracowników z Ukrainy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pracodawców decyduje się na takie rozwiązanie. Szczególnie z branży budowlanej, czy gastronomicznej. Na czym dokładnie polega leasing pracowników z Ukrainy i jakie ma zalety?

Na czym polega leasing pracowników?

Czym różni się zatrudnianie pracowników na pracę tymczasową od leasingu pracowniczego? Przede wszystkim pracodawcą w przypadku korzystania z leasingu pracowniczego staje się agencja pracy tymczasowej. Leasing pracowniczy jest więc usługą, z której możesz skorzystać i wtedy stajesz się klientem. Oznacza to, że nie musisz martwić się formalnościami związanymi z rekrutacją, zatrudnieniem pracowników, czy nawet wypłatami, ponieważ te kwestie leżą po stronie agencji pracy tymczasowej.

Umowę podpisujesz z agencją pracy, która wypożycza Ci pracowników na określony czas. Co ważne, jako klient nie jesteś związany żadną umową z wynajętymi pracownikami. Jedynie zlecasz im odpowiednie zadania i nadzorujesz pracę. Natomiast wszelkie rozliczenia rozliczasz za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

Jakie zalety ma leasing pracowników z Ukrainy?

Leasing pracowniczy to usługa, która głównie skierowana jest do dużych firm. Bardzo dobrze sprawdza się w branży produkcyjnej, budowlanej itp., gdyż w takich miejscach przeprowadza się bardzo dużą ilość rozmów rekrutacyjnych i procesów kadrowych. Dzięki leasingowi pracowników z Ukrainy możesz więc zaoszczędzić nie tylko czas związany z prowadzeniem rekrutacji, ale także pieniądze. Nie da się zaprzeczyć, że największą zaletą outsourcingu pracowników jest obniżenie kosztów.

Co więcej, decydując się na leasing pracowniczy, nie musisz zajmować się sprawami administracyjnymi, ponieważ te leżą po stronie agencji, która wynajmuje swoich pracowników. Ty za to zyskujesz dostęp do wykwalifikowanych pracowników gotowych do pracy. W razie choroby pracownika, czy też urlopu od razu dostajesz zastępstwo. Nie musisz więc martwić się również zaburzeniem płynności pracy. Wynajmując pracowników z agencji pracy, możesz mieć pewność, że posiadają oni odpowiednie kwalifikacje i odpowiadają wymogom danego stanowiska pracy. Agencje pracy tymczasowej stawiają na sprawdzonych pracowników z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Outsourcing pracowników jest więc korzystnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci na oszczędność kosztów i czasu. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx