Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Internet dla małych, średnich i dużych firm. Jaki sprawdzi się najlepiej?

W XXI wieku prawie wszystkie branże posługują się kluczowym narzędziem pracy – Internetem, powinni więc zadbać o odpowiednie połączenie z siecią – jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty Internetu dla firmy?

Warto w pierwszej kolejności podkreślić, że dokładne potrzeby poszczególnych przedsiębiorstw mogą się nieco różnić. Dla niektórych firm istotne będzie sprawne działanie w terenie, z kolei dla innych – możliwość szybkiego wysyłania plików. Można jednak wyróżnić kilka czynników, które będą miały znaczenie w każdej sytuacji: to między innymi stabilność łącza czy prędkość pobierania. Oto najważniejsze aspekty przy wyborze firmowego połączenia internetowego.

Prędkość pobierania i wysyłania danych

To kwestia, która w większości przypadków będzie decydować o ostatecznym wyborze. Najlepsze wyniki pod tym względem może zaoferować nam światłowód dla firm, który bez problemu zapewni prędkość nawet 1 Gb/s. Gdy zdecydujemy się na światłowód, warto będzie sprawdzić również Internet mobilny, który sprawdzi się idealnie podczas pracy w terenie. Technologia 5G jest coraz lepiej wspierana w Polsce, dzięki czemu w najbliższych latach takie rozwiązanie będzie zdobywać coraz większą popularność.

Jeśli w ramach działalności danej firmy potrzebny jest sposób na sprawny upload plików, na przykład w przypadku agencji kreatywnych – należy zwrócić uwagę także na prędkość wysyłania. Co istotne, większość ofert Internetu to połączenia asymetryczne, w których download ma wielokrotnie wyższą wartość niż upload. Aby skorzystać z symetrycznego połączenia, warto sprawdzić m.in. propozycje od INEA – to polski dostawca Internetu, który zapewnia symetryczny Internet światłowodowy dla firm.

Dostępność

W tym przypadku mowa zarówno o stabilności połączenia, jak i możliwości skorzystania z Internetu w różnych miejscach. Internet stacjonarny, na przykład światłowód dla firm, jest z definicji ograniczony do jednej lokalizacji. W przedsiębiorstwach, w których kluczowy jest stały kontakt z klientem również „w trasie”, niezbędny będzie odpowiedni Internet mobilny. Do tego należy zwrócić uwagę na ogólną jakość i stabilność łącza – pod tym względem wszelkie stacjonarne oferty zdecydowanie wygrywają.

Bezpieczeństwo

Ochrona firmowych danych i urządzeń przed atakami hakerów ma kluczowe znaczenie. Warto postawić na rozwiązania, przy których przechwycenie informacji będzie stanowić spory problem dla cyberprzestępców. W tej kwestii najlepszym wyborem będą łącza stacjonarne, jednak należy pamiętać także o stosowaniu dodatkowych mechanizmów obrony – na przykład wykonywaniu regularnych kopii zapasowych czy korzystaniu z usług ANTY-DDoS.

Internet światłowodowy dla firm – najlepszy wybór bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa

Duża prędkość transferu, gwarancja dostępności na poziomie 99,9%, wysoki poziom bezpieczeństwa i świetna stabilność połączenia to czynniki, które sprawiają, że światłowód dla firm niemal zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. To rozwiązanie odpowiednie zarówno dla niewielkich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Często potrzebny będzie także Internet mobilny – wielu dostawców umożliwia łatwe połączenie tych usług w ramach jednej faktury.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx