Jak pracują pokrowce ochronne na roboty przemysłowe?

Automatyzacja i robotyzacja produkcji są w stanie znacząco ją usprawnić i pozytywnie wpłynąć na efektywność przedsiębiorstwa. Zastosowanie nowoczesnych robotów przemysłowych w dużym stopniu pozwala na zredukowanie kosztów oraz uniezależnienie się od dostępności pracowników posiadających wymagane kwalifikacje. Jest również uzasadnione w przypadku niebezpiecznych warunków pracy. Oznacza to, że roboty często działają w trudnym środowisku, co wymaga zastosowania wysokiej jakości pokrowców ochronnych.

Z czego produkowane są pokrowce ochronne na robota?

Pokrowce ochronne na roboty są szyte ze specjalnych tkanin, dostosowywanych do rodzaju zagrożeń, na które w czasie pracy wystawione jest urządzenie. Materiały muszą być indywidualnie dostosowywane do środowiska i czynników szkodliwych pojawiających się w środowisku ochranianej maszyny. Nowoczesne procesy produkcyjne wiążą się bowiem z różnymi rodzajami zagrożeń, takimi jak wysokie temperatury, odpryski gorących cząstek stałych, pył, rykoszety ścierniwa, opary chemiczne, wilgoć, odpryski oleju czy opiłki metalu. 

Jak pokrowce ochronne są dostosowywane do ruchów maszyny?

Pokrowce ochronne absolutnie nie powinny wpływać na zakresu ruchów robota. Maszyna, mimo zastosowania osłony, musi pracować bez jakichkolwiek ograniczeń. Kluczowe znaczenie ma właściwe ulokowanie naddatki materiału, dostosowane do budowy maszyny. Podstawą jest więc przygotowanie odpowiedniego projektu, uwzględniającego konstrukcję, oprzyrządowanie oraz sposób, w jaki robot się porusza., dzięki czemu nie ma ryzyka uniemożliwienia robotowi wykonania niezbędnych ruchów. 

Szukając rozwiązań z zakresu ochrony robotów przemysłowych, warto zwrócić uwagę na ofertę EVOTEC – polskiego producenta pokrowców ochronnych dla każdej branży. Dostosowany do charakteru środowiska pracy maszyny, pokrowiec na robota marki EVOTEC zabezpieczy urządzenie w różnych aplikacjach. Dzięki zastosowaniu pokrowców ochronnych możliwe jest zredukowanie liczby przestojów niezbędnych do wyczyszczenia robota. Osłony zmniejszają również awaryjność maszyny związaną np. z wnikaniem zanieczyszczeń w jej części ruchome. 

Pokrowce EVOTEC są każdorazowo dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Do każdego produktu dołączana jest instrukcja z dokładnymi informacjami na temat montażu, ale możliwe jest również skorzystanie z pomocy ekspertów EVOTEC – zdalnie lub na miejscu. Co więcej, producent oferuje posprzedażową obsługę serwisową, szybko reagując na problemy klientów. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www marki. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx