Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Biżuteria na prezent – jaką wybrać?

Boże Narodzenie, urodziny, rocznica ślubu – okazji do obdarowywania ukochanej żony, mamy, córki czy przyjaciółki jest mnóstwo. Zastanawiasz się, co wybrać, i dochodzisz do wniosku, że biżuteria będzie najlepszym wyborem. Kierujesz swe kroki do jubilera lub szukasz czegoś odpowiedniego w internecie i… okazuje się, że wybór jest tak ogromny, że trudno Ci się zdecydować. Podpowiadamy, jak wybrać biżuterię na prezent, by ucieszyć obdarowaną osobę.

Biżuteria to dobry pomysł na prezent. Większość kobiet ją nosi, jest więc duża szansa, że upominek od jubilera ucieszy tę, którą obdarujesz. Zanim zaczniesz poszukiwania, odpowiedz sobie na kilka pytań. Kiedy będziesz wiedzieć, czego szukasz, nie spędzisz długich godzin, pochylając się nad gablotą u jubilera bądź przeglądając internetowe sklepy z biżuterią.

Określ swój budżet

Określenie kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na prezent, znacznie ułatwia poszukiwania. Ceny biżuterii są naprawdę zróżnicowane. Inną kwotę zapłacisz za kolczyki srebrne, inną za złote. Prosty łańcuszek mniej obciąży Twój portfel niż okazała kolia ze szmaragdami.

Określając swój budżet nie tylko zaoszczędzisz czas na przeglądanie biżuterii, która się w nim nie mieści. Unikniesz również w ten sposób sytuacji, kiedy znajdziesz przepiękne kolczyki czy bransoletkę i okaże się, że ich cena znacznie przewyższa założoną przez Ciebie kwotę.

Kieruj się gustem osoby, którą chcesz obdarować

Podczas wybierania upominku często przychodzi pokusa, by kierować się własnymi upodobaniami. A tymczasem biżuteria na prezent ma się podobać przede wszystkim osobie obdarowywanej. Warto więc odłożyć swój gust na bok i zastanowić się, jaką biżuterię wybiera zazwyczaj osoba, którą chcesz ucieszyć podarunkiem.

Kobieta, którą chcesz obdarować, nosi srebro czy złoto? Wybiera wyrazistą biżuterię ozdobioną kolorowymi kamieniami? Czy raczej preferuje subtelne kolczyki wkręty i skromne łańcuszki? Nawet jeśli zazwyczaj nie zwracasz uwagi na tego typu kwestie, warto podczas najbliższego spotkania nieco bardziej się temu przyjrzeć. Rzadko się widujecie? Nic nie szkodzi, zawsze można przeanalizować zdjęcia.

Jeśli nie znasz dobrze gustu osoby, dla której przyszło Ci szukać prezentu, postaw raczej na ponadczasową klasykę. Delikatny złoty łańcuszek można w razie potrzeby podkręcić wyrazistą zawieszką. W drugą stronę będzie zdecydowanie trudniej – jeśli okaże się, że kobieta woli subtelną biżuterię, trudno będzie jej włączyć do stylizacji ekstrawagancką błyskotkę.

Spersonalizowana biżuteria na wyjątkową okazję

Okrągła rocznica ślubu? Osiemnaste urodziny córki?  Jeśli szukasz biżuterii na naprawdę wyjątkową okazję, rozważ usługę grawerowania. Można ją najczęściej wykonać u jubilera, zarówno stacjonarnie, jak i zamówić ją w sklepie internetowym z biżuterią. Koszt będzie niewielki, a zdecydowanie podniesie wartość upominku w oczach obdarowanej osoby. Pierścionek czy bransoletka z imienną dedykacją czy ważnym cytatem sprawi, że przedmiot zyska wartość sentymentalną

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx